Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 10:48

Україна стане лише матеріалом для модернізації великої Росії (європейська преса)


Прага – Світова преса обговорює сьогодні, як кажуть спостерігачі, «випадково» оприлюднену в російській пресі конфіденційну доповідь МЗС Росії Кремлю. Тут йдеться про відхід Росії від «конфронтаційної лінії щодо Заходу і налагодження тісніших стосунків зі США та Європою для отримання сприяння в модернізації російської застарілої промисловості». У цій доповіді про Україну йдеться, як мінімум, двічі, і в контексті поглинання її Росією, котра, як закликають автори документа, «має скористатися світовою фінансовою кризою для придбання промислових та енергетичних активів у країнах Балтики, Білорусі, Україні й Центральній Азії». Оглядачі також інформують про ослаблення української політичної опозиції, що відбувається на тлі нових російсько-українських домовленостей про взаємну інтеграцію.

Деталі доповіді МЗС Росії, підготовленої на замовлення Кремля, публікує впливова «Волл Стріт Джорнал». Чимало оглядачів уже встигли висловити сумнів у «випадковості» витоку документа та ще й у російській пресі. Так, Тоні Гелпін пише у лондонській «Таймз», що Велика Британія чомусь не включена «у модернізаційні плани Росії», що свідчить про подальше напруження у стосунках між Лондоном та Москвою. Гелпін також наголошує, що Росії, як випливає з цього документа, потрібна – швидка модернізація, для чого необхідний доступ до зовнішніх джерел фінансування і технологій... за рахунок переважно Західної Європи і США. Хоча й у документі йдеться про традиційне невдоволення Москвою щодо американських планів світового панування, все ж тут наголошується на «трансформаційному потенціалі» нової адміністрації США у стосунках із Росією. Президент Обама прагне до відновлення зв’язків із Москвою, і з цією метою, як сказано у доповіді російського МЗС, він відмовився від цілої низки ініціатив, які викликали невдоволення Кремля, включно із американською ПРО в Польщі та Чехії, твердої підтримки грузинських, а раніше й українських лідерів, які займали антиросійські позиції.

«Тимошенко втрачає силу», – пише на сторінках чеських «Лідових новін» Петра Прохазкова. Лідер свого політичного блоку Юлія Тимошенко закликає людей скинути владу Януковича, але тих, хто слухав промову нинішньої опозиціонерки у вівторок під Верховною Радою, «було набагато менше, аніж Тимошенко сподівалась». Газета наголошує, що на цей мітинг біля парламенту в Києві було «більше прихильників Президента Януковича, аніж тих, хто обвинувачує його в «оборудках із Кремлем». Автор статті в «Лідових новінах» зауважує, що «Тимошенко втрачає підтримку не лише на вулицях, а й в парламенті». Петра Прохазкова висловлює думу, що в нинішній ситуації «українські підприємства і кордони з Керченською протокою навряд чи врятує нині й створення Комітету порятунку України». «Виникає питання лише про масштаби майбутніх протестів – якими сильними вони можуть бути», – завершує Петра Прохазкова.

Польська «Жечпосполіта» інформує, що російська контррозвідка повертається до Криму, після того, як 19 офіцерів ФСБ були вислані з України владою Віктора Ющенка у грудні 2009 року. Газета з Варшави цитує на цю тему слова полегшення з уст глави російського ФСБ Олександра Бортнікова, який радий поверненню своїх розвідників на українські терени. Також йдеться про підписання 19 травня в Одесі між ФСБ і СБУ нового документа про тісну співпрацю двох спецслужб.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG