Доступність посилання

ТОП новини
20 Березень 2019, Київ 04:58

Британці, очевидно, матимуть перший коаліційний уряд за 70 років


Лідер Консервативної партії Дейвід Кемерон біля власного будинку, Лондон, 11 травня 2010 року

Прага – Голова Консервативної партії Дейвід Камерон провів свій перший день на посаді прем’єр-міністра у намаганні створити коаліційний уряд. Ймовірними партнерами консерваторів у коаліції буде партія ліберальних демократів, представники якої вперше можуть отримати урядові посади. Якщо його зусилля будуть успішними, це буде перший коаліційний уряд у Британії за останні 70 років.

Консервативна партія Дейвіда Камерона отримала найбільше голосів на виборах до парламенту, що відбулися минулого тижня. Але консерваторам не вдалося отримати більшість. Тому виникла необхідність у створенні коаліції. У результаті кількаденних переговорів, правоцентристські консерватори зуміли заручитися підтримкою ліберальних демократів, які сповідують центристську ідеологію для створення коаліції.

Дейвід Камерон змінив на посаді прем’єра лейбориста Ґордона Брауна, поклавши край 13-річному правлінню лейбористів. У свої 43 роки Камерон став наймолодшим британським прем'єром за останні 200 років і першим головою коаліційного уряду з часів Другої світової війни.

У своїй першій промові після обрання молодий прем’єр не приховував, що завдання, які постали перед ним і його майбутнім урядом, будуть не з легких.

«Це буде складна і важка робота, – заявив він. – Коаліція буде створювати різні виклики. Але я вірю, що це буде сильний та стабільний уряд, якого потребує наша країна. Він базуватиметься на наших цінностях: відбудова родини, відбудова громади.Та понад усе – відбудова відповідальності в нашій країні».

Коаліція означає компроміс

Дейвід Камерон та Нік Клеґґ
Камерон уже назвав своїх однопартійців, які увійдуть до спільного уряду. Посаду міністра закордонних справ отримав колишній лідер консерваторів Вільям Гейґ, міністром фінансів буде Джордж Озборн, який відповідав за фінансову політику в тіньовому уряді. Віце-прем’єром від ліберальних демократів має стати Нік Клеґґ. Загалом до уряду мають увійти п’ятеро представників цієї партії.

Щоб утворити коаліційний уряд, обидві сторони мають піти на компроміс. Консерватори заявили, що вони погодилися з вимогою ліберальних демократів про проведення референдуму, що має змінити виборчу систему, яка надавала переваги двом найбільшим партіям країни, консерваторам та лейбористам. Також вони погодилися, що парламент матиме мандат на фіксований термін, бо досі право призначати нові вибори мав прем’єр-міністр.За планом, наступні вибори в Британії мають відбутися у травні 2015 року.

Зі свого боку, ліберальні демократи погодилися встановити квоту на імміграцію з країн поза Європейським Союзом, на якій наполягали консерватори.

Ідеологічно ліберальні демократи є ближчими до лейбористів, тому коаліція з консерваторами викликала багато запитань. Та лідер ліберальних демократів Нік Клеґґ запевнив, що його партія ніколи б не вступила в цей союз, якби не вірила, що він призведе до тих змін, у які вони вірять.
  • 16x9 Image

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG