Доступність посилання

ТОП новини

Янукович – маріонетка у руках спадкоємців чекістів із ФСБ? (світова преса)


Прага – Оглядачі світових видань нараховують що день то більше проявів з боку нового Президента України вірної служби російським інтересам. Аналітики, наприклад, вважають, що спільна декларація Медведєва-Януковича щодо ситуації в Придністров’ї є нічім іншим, як намаганням підтримати тут «головний стабілізаційний статус російських військ» і перешкодити виведенню переговорів за формулою учасників «5 плюс 2» із глухого кута. Міжнародні експерти також вважають, що Кремль хоче просто використати Україну для зміцнення своїх позицій у Тирасполі та посиленні тиску Москви на Молдову. Влада Януковича, як маріонетка, підіграє у цих міжнародних намаганнях Кремлю, забуваючи про українські національні інтереси. Газети також звертають увагу на те, що «українська влада намагається все більш відкрито лобіювати перед Росією інтереси приватних комерційних структур.

Відомий американський експерт із російських і придністровських проблем Владімір Сокор наголошує на сторінках аналітичного видання «Джеймзтаун Фаундейшен», що київська декларація від 17 травня Медведєва-Януковича з приводу ситуації у Придністров’ї є нічим іншим, як намаганням зміцнити головну стабілізаційну роль Москви у самопроголошеній республіці та посилити тиск на Молдову. Аналітик вважає, що роль України зводиться тут до маріонеткових дій на підтримку створення Кремлем «на західних рубежах (і в Придністров’ї) слов’янського кулака (Великої Росії) за допомогою «достойних спадкоємців кращих радянських чекістських традицій» у Тирасполі.

Австрійська «Ді Прессе» вважає, що економічна кризи поставила Україну на коліна і її нинішня влада йде по шляху здачі українських економічних активів Росії. «Те, що кілька місяців тому, вважалося фантастикою, раптом почали обговорювати цілком серйозно. Концерни, котрі гризлися між собою під час «газових війн» так, що замерзала вся Європа, раптом стають на шлях об’єднання», – пише австрійський оглядач Едуард Штайнер. «Харківські угоди», як наголошує газета, стали початком широкомасштабної атаки на українську економічну незалежність і, насамперед, на енергетичному фронті. «Ді Прессе» наводить оцінки експертів, котрі вважають, що «Москва намагається скористатися моментом, і вона надзвичайно агресивна».

Російська «Нєзавісімая газета» наголошує, що під час російсько-українського економічного форуму в Києві за участі Президентів Януковича і Медведєва «українська влада спробувала відкрито лобіювати бізнес-інтереси комерційної структури». Газета наводить також думки експертів, котрі вважають, що «намагання Києва лобіювати постачання центрально-азійського газу пов’язані у більшій мірі не з державними інтересами України, а з бізнес-планами окремих компаній».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG