Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 04:20

Європа хоче взяти під контроль установи, що оцінюють борги держав і компаній


Брюссель – Контроль за роботою кредитних рейтингових агентств незабаром значно зросте. Принаймні у Європі, бо в часи кризи ці установи зазнають критики, особливо з того часу, коли вони виставили дуже гарні оцінки банкові Lehman Brothers. Причому це сталося буквально за декілька днів до його банкрутства, що, зрештою, стало поштовхом до світової кризи. Нині європейські установи намагаються посилити нагляд за цими агентствами з оцінки боргів, щоб надалі не допустити роздутих чи занижених рейтингів. Радіо Свобода з’ясовувало, яким буде новий регламент роботи цих агентств у Європейському Союзі.

Діяльність кредитних рейтингових агентств полягає в оцінках ризиків щодо того, що компанія-позичальник не поверне свого боргу. Причому такі оцінки виставляються не лише комерційним установам, а й державам. Але довіра до рейтингових агентств дуже похитнулася з того часу, коли великий банк Lehman Brothers, попри гарні оцінки, зазнав краху, і це стало початком світової фінансової кризи.

Європейська комісія щойно запропонувала переглянути режим роботи цих установ. Згідно із пропозиціями цього найвищого виконавчого органу співдружності, з наступного року рейтингові агентства будуть змушені проходити спеціальну реєстрацію, якщо вони бажають працювати на ринку Європи. Крім того, нагляд за роботою кредитних рейтингових агентств вестиме спеціально створений орган, Європейське управління з безпеки фінансових ринків.

Ізпоявою будь-якого підозрілого боргового рейтингу незабаром слід буде давати пояснення. Інакше у справу втручатимуться інспектори та експерти цього управління. Порушення правил гри каратимуть.

Треба збільшити контроль, конкуренцію і прозорість – єврокомісар

До того ж єврокомісар із питань внутрішнього ринку та послуг Мішель Барньє пропонує піти ще далі, пропонуючи створити суто європейське рейтингове агентство.

«Я особисто гадаю, що слід працювати над створенням більш «європейського» агентства, – каже єврокомісар. – До того ж на ринку агентств кредитних рейтингів треба встановити більше конкуренції та прозорості».

Зволікати із встановленням такого порядку на ринку кредитних рейтингових агентств Євросоюзу не можна, додає голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу.

«Роботу в цьому напрямку слід негайно прискорити і в Раді Євросоюзу, і в Європарламенті, – закликає голова Єврокомісії. – Ми хочемо, щоб новий наглядовий орган розпочав свою роботу вже у 2011 році. Таким чином, він здійснюватиме прямий нагляд за кредитними рейтинговими агентствами».

Поспіх пояснюється не лише побоюваннями нових викривлених оцінок, що можуть дестабілізувати фінансово-економічну сферу Європейського Союзу. Співдружність ще хоче таким чином представити свої досягнення на наступному саміті «Групи двадцяти», що має відбутися у Торонто наприкінці місяця.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG