Доступність посилання

ТОП новини
23 Квітень 2019, Київ 09:05

ООН закликала сусідів Киргизстану не закривати кордони для біженців


Киргизстанські узбеки чекають на дозвіл перейти кордон з Узбекистаном, 15 червня 2010 року

Прага – Рада Безпеки ООН закликала у ніч із понеділка на вівторок до встановлення спокою в Киргизстані та відновлення законності в районах міжетнічних зіткнень. Лінн Паско, заступник Генсекретаря ООН, закликав Раду Безпеки до організації допомоги Киргизстану, щоб дати раду з потоком біженців, кількість яких може досягнути 100 тисяч. Внаслідок міжетнічних зіткнень на півдні Киргизстану, які тривають із 11 червня, загинуло 176 осіб, поранено понад 1700, кількість біженців із районів насильств сягає від 40 до 60 тисяч.

Представник ООН у Бішкеку Мірослав Єнча попередив сьогодні, що кількість біженців з півдня Киргизстану може наростати й надалі і перевищити 100 тисяч.

Узбекистан заявив про закриття кордону з Киргизстаном, бо не може поки що упоратися з великим напливом біженців. Ташкент заявляє, що відкриє кордон, як тільки отримає допомогу від світу для біженців.

Комітет ООН у справах біженців проінформував, що вже послав до Узбекистану гуманітарну допомогу для 75 тисяч осіб. ООН також закликала Узбекистан і Таджикистан не закривати свої кордони з Киргизстаном, щоб дати можливість біженцям вийти із зони кривавих сутичок.

Отунбаєва: немає потреби у міжнародних силах

Московська Організація договору колективної безпеки (ОДКБ) запропонувала Киргизстану гвинтокрили та обладнання, як допомогу уряду Бішкека для зупинення насильств на півдні країни.

Президент Росії Дмитро Медведєв заявив у понеділок, що ситуація в Киргизстані «нестерпна». «Звичайно, необхідно допомогти їм у тому, щоб вони могли дати раду з цими проблемами. Заходи реагування і пропозиції вами відпрацьовані й зараз справа за керівниками держав ОДКБ. Якщо необхідно, то я й сам до цього процесу приєднаюся».

Однак глава тимчасового уряду Киргизстану Роза Отунбаєва заявила сьогодні, що ситуація на півдні взята під контроль силовиками країни і на даний час немає потреби у міжнародних силах. Вона також повідомила, що в Джалал-Абаді розпочалася добровільна здача зброї населенням, а в Оші відновлено порядок і контроль над всіма державними структурами.

Кореспондент Радіо Свобода з Джалал-Абада повідомив: «За даними, що я отримав від представника омбудсмена з прав людини в Джалал-Абаді, Аліни Аманової, деякі біженці з Сузакського району повертаються до своїх домівок. Серед них узбеки, киргизи та представники інших національностей. Біженці, котрі втікали до сусідніх сіл, повертаються до своїх домівок у Сузаку».

16 червня оголошене в Киргизстані днем трауру за загиблими в перебігу міжетнічного насильства на півдні.

Сльози на кордоні: Киргизькі біженці втікають від насильства

x


  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG