Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 11:37

Нова кадрова політика щодо кримських татар: можливі наслідки


(архівна фотографія) Акція протесту кримських татар у сімферополі, 2006 рік

Сімферополь – Усі кримські татари можуть покинути структури влади в Криму, якщо таке рішення ухвалить позачерговий Курултай – загальнонаціональний з’їзд кримськотатарського народу. За словами лідера Меджлісу Мустафи Джемілєва, це може стати відповіддю на нову кадрову політику кримської і центральної влади, яка спрямована на витіснення висуванців цього представницького органу кримських татар із керівних посад в автономії.

У місцевій пресі з’явилася інформація про можливе звільнення голови Бахчисарайської райдержадміністрації Ільмі Умерова. Називають і прізвище його можливого наступника – голову Генічеської райради Херсонської області, «регіонала» Сейтумера Німетуллаєва.

Володимир Константинов, керівник кримського парламенту
Водночас керівник парламенту автономії Володимир Константинов заявив днями журналістам, що існує ймовірність звільнення висуванців фракції «Рух-Курултай» із урядових посад.

«Їм пропонували увійти до коаліції, але з питань російської мови, відносин із Росією вони з нами не згідні, не згідні і з програмою Януковича. Тому як ми їх можемо залишити в уряді?» – поставив риторичне питання кримський спікер.

Тим часом минулого тижня першою жертвою цієї кадрової політики влади стосовно кримських татар уже став голова Кіровської райдержадміністрації Кадир Османов. Новим керівником району, де кримські татари складають понад 30% населення, був призначений «регіонал» Олег Гордєєв.

Після цього депутати Кіровської райради з фракції «Рух-Курултай» провели збори, на яких ухвалили звернення до Меджлісу з проханням підтримати їхню ініціативу про складання депутатами всіх рівнів із-поміж кримських татар своїх повноважень, а регіональний Кіровський меджліс закликав до скликання надзвичайного засідання Курултаю.

Позачерговий Курултай ухвалить радикальні рішення?

Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв в інтерв’ю Радіо Свобода сказав, що надзвичайний Курултай точно буде скликаний, якщо президент Янукович звільнить нинішнього бахчисарайського керівника Ільмі Умерова.

Лідер Меджлісу каже, що радикалізація настроїв кримських татар у цій ситуації невідворотна:

«Призвести все це може до нехороших наслідків. До відчуження кримських татар, до зростання негативного ставлення не тільки до влади, але й на побутовому рівні і до України як до расистської держави, яка ігнорує права цілого народу. Власне, такі розмови точаться серед людей і навіть в пресі вже пройшли подібні публікації», – застерігає голова Меджлісу.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG