Доступність посилання

ТОП новини

Безпека, кордони і банківські дані – іспанські досягнення в ЄС


Міністр внутрішніх справ Іспанії Альфредо Перес Рубалкаба

Брюссель – Представники іспанського головування в Євросоюзі сьогодні підписали зі Сполученими Штатами угоду щодо безпеки обміну персональними банківськими даними. Цей документ, що покликаний перешкоджати фінансуванню тероризму, кладе крапку піврічному керуванню Іспанії у Євросоюзі. Радіо Свобода спробувало підбити підсумки «європейського чергування» іспанців сфері внутрішньої безпеки, боротьби зі злочинністю та прикордонного контролю.

Перше півріччя 2010 року виявилося надзвичайно насиченим для представників Іспанії. Очоливши Євросоюз, офіційний Мадрид пообіцяв поглибити свободу, безпеку та права громадян співдружності.

Нині, оглядаючись на результати свого головування, міністр внутрішніх справ Іспанії Альфредо Перес Рубалкаба каже, що задоволений здійсненою роботою.

«Ми досягли майже ста відсотків поставлених перед собою цілей, – зауважує іспанський міністр. – Деякими результатами, що стосуються внутрішньої європейської безпеки, я особливо задоволений. Перша важлива угода, якої ми досягли зі Сполученими Штатами, стосується повітряної безпеки. Інша – нашої спільної боротьби з тероризмом».

Спільні загрози та європейська модель

Внутрішня безпека Європейського Союзу ґрунтується на двох головних тезах. Перша: всі 27 країн-членів мають спільні загрози. Друга стосується того, що держави співдружності поділяють єдині цінності, на яких побудована європейська модель життя.

Саме протягом головування Іспанії у Євросоюзі розпочав роботу так званий Комітет внутрішньої безпеки. Його діяльність полягає в тому, щоб спрямовувати та координувати спільні операції у царині внутрішньої безпеки.

Наприклад, говорячи про проблеми міграції, іспанцям вдалося вдосконалити спільну європейську систему надання притулку та обміну інформацією у межах Шенгенської зони.

Керована Іспанією Рада Євросоюзу також ухвалила низку заходів для боротьби з кібер-злочинністю та наркоторгівлею.

Агенція FRONTEX, що координує охорону зовнішніх кордонів співдружності, також завдяки іспанцям віднині працюватиме за новим, ефективнішим регламентом.

Американські спецслужби і європейські банківські дані


Проте найбільше досягнення, про яке згадує іспанський міністр Рубалкаба, – це поглиблення трансатлантичних відносин у безпековій сфері. Саме сьогодні США та ЄС підписали угоду щодо безпечного обміну приватними банківськими даними, що допомагатиме виявляти фінансування світового тероризму.

На попередню подібну угоду Європарламент наклав своє вето через брак гарантій щодо конфіденційності приватної інформації. Тому сторони змушені були доопрацювати документ так, щоб він не порушував прав громадян ЄС.

«Попри перешкоди та складнощі, ми за короткий термін справді досягли угоди, що гарантує безпеку приватних даних та підтримує антитерористичну програму, яка рятувала й далі рятуватиме людські життя у Сполучених Штатах, Європі та інших частинах світу», – каже Сесілія Мальмстрем, єврокомісар із внутрішніх справ.

Згідно з угодою, американські спецслужби, котрі ведуть боротьбу з тероризмом, надалі зможуть через міжбанківську систему платежів отримувати інформацію про грошові перекази європейців. До цих даних входитиме ім’я, адреса відправника і отримувача, а також сума переказу.

Проте, щоб ця угода набула чинності, її знову ж таки має ратифікувати Європейський парламент. Очікують, що це станеться наступного тижня на черговій сесії цієї законодавчої установи Європейського Союзу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG