Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 23:13

Пірати Гамбурга – від середньовічної романтики до реалій 21-го століття


Підозрюваних сомалійських піратів везуть до суду в Гамбургу, червень 2010 року

Прага – Для німецького портового міста Гамбурга пірати – не дивина. Містом кружляють легенди про морських шукачів пригод ще з 14-го століття. А тепер уперше за 400 років у Гамбургу будуть судити справжніх піратів – десятьох вихідців із Сомалі, яких звинувачують у захопленні німецького судна.

Гамбург пишається своєю піратською історією. Але сучасним піратам тепер у Гамбургу не до сміху. Цієї осені в місті мають судити десятьох сомалійців. Їх заарештували у квітні за напад на німецьке судно коло узбережжя Сомалі.

Раніше подібні справи розглядали в Кенії, але тепер ця країна, завалена подібними позовами, вимагає, щоб правосуддя чинили там, де зареєстровані потерпілі судна.

На прохання Німеччини раніше цього місяця 10 підозрюваних сомалійців привезли до Гамбурга. Речник прокуратури Вільгельм Мелерс каже, що наймолодшому з них 15 років. «Коли їм читали ордер на арешт, то наймолодший почав плакати. Решта трималися спокійно», – сказав представник німецької влади.

За німецькими законами, якщо підозрюваних сомалійців визнають винними у збройному нападі, то їм загрожує до 15 років тюрми.

Гамбург і пірати – давні традиції
Партія піратів Німеччини безуспішно агітувала за себе й перед парламентськими виборами вересня 2009 року

Ось так реалії 21-го століття переплітаються в Гамбургу з романтикою про піратів, інтерес до яких підживлюють популярні останніми роками голлівудські фільми про морських героїв. Є в Гамбургу й відділок Піратської партії, яка, щоправда, безуспішно брала участь у місцевих виборах 2008 року.

«Вони намагалися експлуатувати романтичний імідж піратів, казали, що виступають проти всіх форм утисків. Обіцяли: як виграють, то всім безкоштовно наллють пива. Може, це когось розвеселило і за них проголосували», – розповіла Радіо Свобода жителька міста, музейна працівниця Бріта Нібур.
Пам’ятник легендарному піратові Клаусу Штертебекерові в Гамбургу

У давнину пірати не раз нападали на місто, збудоване на перетині кількох річок і неподалік головних торговельних шляхів до Північного і Балтійського морів.

На згадку про це в одному з парків Гамбурга височіє пам’ятник найвідомішому піратові 14-го століття Клаусові Штертебекеру.

Він знову потрапив до новин на початку цього року, коли череп із забитим у потилицю іржавим вухналем, котрий, як вважають, належав страченому піратові, зник із історичного музею Гамбурга.
  • 16x9 Image

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода з 1996 року, вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG