Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 12:40

Італійська мафія «ндранґета» зазнала удару


Рим – В Італії святкують чергову перемогу над мафією. Поліція арештувала понад 300 осіб, підозрюваних у причетності до південного калабрійського угруповання «ндранґета». За останні сорок років це найбільша операція проти калабрійського криміналу.

У мафіозних ділків вилучили майна на десятки мільйонів євро. Арештованих звинувачують у торгівлі зброєю і наркотиками, в убивствах, вимаганнях та інших тяжких злочинах. Вдалося встановити, що протягом останніх років «ндранґета», яка вважалася виключно південним феноменом, міцно вкорінилася і на півночі країни.

Понад сотню арештів провели у промисловій області Ломбардія із центром у Мілані. У північній столиці мафіозі намагалися контролювати будівельний бізнес, зокрема зведення об’єктів для міжнародної виставки досягнень «Expo-2015».

Нове обличчя «ндранґети»

Заступник секретаря міністерства внутрішніх справ Альфредо Монтовано у коментарі телеканалу RAI зазначив: «Від 1970-х років італійська поліція не мала змоги розкрити таку повну детальну схему діяльності калабрійської мафії. Ця операція відкриває очі на нинішній стан феномену. Базовий мозковий центр «ндранґети» розташований все ще у Калабрії, однак її мережа поширилася не тільки на півночі Апеннін, а по всьому світу – там, де є бізнес і фінанси, які їм треба контролювати».

Раніше сила калабрійської мафії ґрунтувалася на окремих родинних кланах. Не було централізованого осередку, який би керував злочинними оборудками, на зразок організації сицилійської «коза ностри». Але як випливає з останнього розслідування, «ндранґета» таки мала свого головного боса у Калабрії (вже арештованого), йому підкорялися ватажки на місцях. А злочинні осередки у Мілані, Турині, в Канаді, Німеччині чи Австралії також повністю залежні від мафіозі в регіоні.

Щодо причин проникнення і панування калабрійського клану на півночі Італії, то дослідники феномену наголошують, що це пов’язано передусім із нейтральною позицією як місцевої влади, так і населення.

«На півдні, не зважаючи на брак грошей та інших проблем регіону, з боку політиків, молодіжних організацій помітні протестні настрої, там є бажання покінчити з мафією», – зауважує журналіст із кримінальної тематики газети La Repubblica П’єро Калапріко.

«Тим часом на півночі, – каже він, – все здається просто, бо вважається, що місцевого населення це не стосується. Та найбільша проблема у тому, що політики у Мілані замовчували і продовжують замовчувати усе стосовно діяльності «ндранґети» і «коза ностри» на півночі Італії».

Глобалізація «ндранґети»

Калабрійська мафія на відміну від сицилійської «коза ностри» вважалася менш відомою і важко доступною для розслідування. Тепер очевидно: від області Калабрія «ндранґета» простягнула щупальця на всіх п’яти континентах. Її називають найвпливовішою мафією у світі, обсяг прибутків якої щороку становить понад 40 мільярдів євро.

Глобальний характер цієї мафії пояснюють тим, що у 1970-90-х роках, стаючи на ноги, вона не була пов’язана з політикою, і таким чином тривалий час не викликала до себе пильної уваги з боку правоохоронців і політиків. Угруповання вважали містечковим і дрібним.

Здобувши економічний потенціал завдяки нелегальному будівельному бізнесу, калабрійці стрімко вийшли на міжнародний ринок наркоторгівлі. На сьогодні «ндранґета» – перший брокер у світі з продажу кокаїну.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG