Доступність посилання

ТОП новини

Іран засудив нові санкції Євросоюзу


Президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад

Прага – Тегеран засудив накладання на Іран нових, суворіших санкцій Європейського Союзу і зауважив при цьому, що вони ускладнять просування ядерних переговорів. Міністри закордонних справ на своєму засіданні в понеділок ухвалили список санкцій, які є суворішими, ніж ті, які були ухвалені ООН.

На нові санкції з Брюсселя Тегеран відповів попередженням і погрозою. Міністерство закордонних справ Ірану заявило, що санкції ЄС ані допоможуть у переговорах про ядерну програму Ірану, ані не змінять бажання «іранського народу користуватися законними ядерними правами». Також у заяві було сказано, що санкції, про які міністри закордонних справ ЄС домовилися вчора, матимуть «негативні наслідки для їхніх ініціаторів».

Європейський Союз є найбільшим торговельним партнером Тегерана, тому він має найбільший фінансовий важіль у спробах переконати Іран не продовжувати роботи зі збагачення урану та розробки ядерної програми.

Міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервелле
Пояснюючи, що це рішення не було простим і для ЄС, міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервелле сказав: «Звичайно, це не добре для країн-експортерів, коли ухвалюється рішення про санкції. Але було б набагато гірше дозволити Ірану здобути ядерну зброю. Ті, хто говорять лише про збитки від санкцій, не дивляться достатньо далеко. Потрібно також брати до уваги витрати, яких ми зазнаємо у випадку, якщо Іран отримає ядерну зброю».

Найбільше по Ірану можуть вдарити санкції в енергетиці та транспорті

Іран, незважаючи на енергетичні запаси, має брак переробних потужностей. Тегеран імпортує близько 40 відсотків паливних продуктів. Тому найбільше може датися взнаки заборона на продаж устаткування та технологій для переробки нафти, зрідження газу, розробки родовищ та виробництва.

Експерти передбачають, що без західних новітніх технологій іранський енергетичний сектор буде далі занепадати у плані продуктивності, хоча санкції прямо не забороняють експорт енергоносіїв до Європи.

Також санкції забороняють усі форми страхування бізнесу іранських державних компаній, включно з морським транспортом. Це ускладнить поставку палива та інших споживчих товарів до Ірану.

Тим часом міністерство закордонних справ Росії заявило, що воно проти нових санкцій щодо Ірану. Згідно з заявою, Москва проти будь-яких односторонніх чи багатосторонніх санкцій, які йдуть далі від заходів, ухвалених ООН.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG