Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 18:58

Угорщина наполовину зменшує свою залежність від газу з Росії


Будапешт – Угорщина вже до весни наступного року майже наполовину скоротить потребу в російському газі. Про це свідчать прискорені темпи монтажних робіт на півдні країни, де будують транзитний газогін із Хорватії. До грудня поточного року угорці планують прокласти 206 кілометрів труб, приєднавшись у такий спосіб до європейської системи із постачання газу та електроенергії «Північ-Південь».

Річна потреба Угорщини у споживанні природного газу становить від 13 до 14 мільярдів кубометрів. До 90 відсотків блакитного палива сюди все ще надходить із Росії по трубопроводу «Дружба» транзитом через Україну. На початку 2009 року через газові суперечки між Росією та Україною Угорщина змушена була тимчасово закрити низку підприємств у сфері будівництва та металургійній галузі.

Надзвичайні обставини підштовхнули тодішній уряд соціалістів, місцевих постачальників та крупних споживачів газу до альтернативних рішень. Ще в лютому минулого року проектувальники почали терміново розробляти документацію з будівництва нового газогону, що з’єднав би дві газові системи Хорватії й Угорщини. А через 7 місяців розпочалося його будівництво.

До цього часу на півдні країни монтажники проклали 120 кілометрів труб. Всього під землю ляжуть 13 тисяч 16-метрових труб.

«Цим газопроводом буде надходити 800 тисяч кубометрів на годину, беручи до уваги наявні можливості трьох компресорних станцій потужністю у 7,7 мегавата кожна», – каже директор газового акціонерного товариства Földgázszállító zrt Чаба Югас .

Прокладення 206 кілометрів цього газогону обійдеться угорській стороні у 80 мільярдів форинтів (близько 360 мільйонів американських доларів). Повідомляють про те, що річна потужність газової магістралі становитиме 6,5 мільярда кубометрів, а це майже половина річної потреби країни в газі.

«Північ-південь» має з’єднати і країни Балтії з балканськими державами

Угорщина під’єднає свою газову мережу до європейського коридору «Північ-південь», що повинен сполучити найбільш залежні від російських газових поставок країни Балтії з балканськими державами до квітня 2011 року.

Новий газогін в Угорщині прикметний тим, що працюватиме в реверсному режимі. На випадок можливої енергетичної кризи альтернативне блакитне паливо отримуватимуть не лише в Угорщині з Хорватії, але й на Балканах, скажімо, з Німеччини транзитом через Австрію та Угорщину.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG