Доступність посилання

ТОП новини

Президент Франції у війні зі злочинністю хоче позбавляти громадянства і карати батьків


Ніколя Саркозі

Брюссель – Стрімка втрата популярності нинішньої влади Франції серед населення не на жарт хвилює Ніколя Саркозі. Щоб хоч якось поправити ситуацію, французький президент вдався до старого перевіреного методу. Він щойно оголосив справжню «національну війну» проти злочинності, поєднавши її з імміграцією, відповідальністю батьків за вчинки дітей і навіть позбавленням громадянства. Тим часом політики з опозиції називають це екстремізмом, приготуваннями до виборів і спробами замаскувати промахи.

Криза все ще гальмує економіку Франції, а президент та деякі члени уряду погрузли у корупційних скандалах останніх місяців.

На такому захмареному тлі Ніколя Саркозі задіяв свою «вірну зброю»: заяви й обіцянки щодо безпеки у суспільстві, які три роки тому на виборах суттєво допомогли йому сісти у президентське крісло.

Багато оглядачів вбачають у цьому аналогії з екстремізмом.

Саркозі «полює на виборців на території Ле Пена»

«Французьке громадянство слід відібрати у всіх іноземців за походженням, які посягнули на життя поліцейського, жандарма чи будь-кого, хто має державні повноваження, – заявив французький лідер. – Треба бути гідним називатися французом, але цей привілей слід відбирати у кожного, хто стріляє у правоохоронця».

Тим часом, європейські політологи переконані: цими заходами Саркозі вже тепер розпочав готуватися до виборів 2012 року.

Суворі наміри, що дуже нагадують заяви лідера ультраправого «Національного фронту» Жан-Марі Ле Пена, спрямовані на те, щоб завоювати повагу серед виборців, які все більше симпатизують екстремістським та антиіммігрантським ідеям. Деякі аналітики, зокрема із сусідніх Бельгії та Нідерландів, назвали кроки французького лідера «полюванням на виборців на території ультраправих».

Водночас, ліві політичні сили Франції, зокрема соціалісти, кажуть, що ця «саркозівська війна» за безпеку та порядок – це не що інше, як намагання відвернути увагу французів від помилок та промахів нинішньої влади.

Батьків неповнолітніх порушників теж за ґрати?

Поряд із цим, готуються й інші заходи. Зокрема, до законодавства мають внести поправку, згідно з якою батьків неповнолітніх злочинців у деяких випадках також каратимуть двома роками ув’язнення.

Беручи за приклад ідею покарання батьків неповнолітніх порушників, секретар з питань безпеки у таборі соціалістів Жан-Жак Юрвоа зауважив, що це не має сенсу.

«Чому карати батьків, якщо вони теж діти своїх батьків. Давайте тоді карати й дідусів та бабусь, – каже політик-соціаліст, коментуючи дії влади французькому радіо. – Всі ці заходи призначені лише для того, щоб сколихнути громадську думку і відвернути увагу від результатів перебування партії Саркозі при владі. У сенсі безпеки їхні підсумки дуже погані, тому вони й створюють провокації, щоб уникнути дебатів».

Водночас, саме у містечку Гренобль, де оприлюднив свої ідеї Ніколя Саркозі, нещодавно пройшла хвиля погромів. Приводом стало вбивство підозрюваного у пограбуванні казино, який намагався втекти від переслідування. Обурені мешканці передмість, здебільшого іммігранти, тоді спалили близько півсотні автомобілів, пошкодили вітрини багатьох крамниць та погрожували розправою офіцерам поліції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG