Доступність посилання

ТОП новини

«Батьківщина» на Львівщині опинилася поза «грою»


Юлія Тимошенко
Юлія Тимошенко

Львів – Внутріпартійні чвари у львівському осередку партії Юлії Тимошенко призвели до того, що ця політична сила наразі не має права брати участь у місцевих виборах 31 жовтня. Оскільки управління юстиції Львівської області не реєструє зміни, ухвалені на останній партійній конференції.

Третього липня на обласній конференції «Батьківщини» звільнили з посади голови обласної організації партії народного депутата Івана Деньковича, який перейшов у парламентську більшість. Новим керівником обрали депутата Львівської обласної ради Романа Ілика.

Однак ще за два дні до партійного зібрання Печерський районний суд Києва задовольнив позов Деньковича і ухвалою зупинив дію постанови Президії політради «Батьківщини» (від 25 травня цього року) про виключення з партії парламентаря, також суд заборонив проводити обласну конференцію.

А апеляційну скаргу «Батьківщини» Печерський суд досі не розглянув.

Управління юстиції блокує участь «Батьківщини» у виборах – Ілик

За словами голови Львівської обласної організації «Батьківщини», заступника голови Львівської облради Романа Ілика, головне управління юстиції Львівщини відмовляється реєструвати зміни у керівництві організації, чим і блокує її участь у виборах.

«Ми пікетуватимемо управління юстиції і збиратимемо підписи. Ми готові до рішучих кроків», – заявляє Роман Ілик.

Якими саме будуть ті «рішучі кроки» місцевого осередку «Батьківщини», щоб домогтись участі у виборах, керівник організації так і не зміг сказати. А досягненням львівської організації, яка пов’язує себе з опозицією, назвав ініціювання розгляду питання на сесії облради про висловлення недовіри голові Львівської обласної адміністрації Василеві Горбалю. Однак для відставки регіонала депутатам забракло кілька голосів…

Назвати місцевий осередок «Батьківщини» політичної силою та ще й в опозиції складно, зауважує експерт Комітету виборців Львівщини Оксана Дащаківська, бо там переважно бізнесмени. Нова влада їм не дається, а бути в опозиції б'ютівцям-олігархам не вигідно з огляду на власний бізнес. Фракція БЮТ у Львівській облраді поділена на кілька груп за інтересами, які між собою конфліктують.

«Чвари у партії «Батьківщина» зумовлені політичною ситуацією і становищем, в якому опиналась ця сила після програшу Тимошенко на президентських виборах. Ця партія не досить компетентно презентує себе як опозиція. Багато членів цієї партії намагаються зберегти свій вплив на владу у різний спосіб, а це веде до чвар, – каже Оксана Дащаківська. – Ці місцеві вибори стануть індикатором для середовища партії. По суті, місцевий осередок не знає, що робити. Там бізнесмени, вони прагнуть захистити свої інтереси, а при владі їм не вдається бути, в опозиції – теж ніяк».

З такою опозицією на Львівщині регіоналам у виконавчій владі легко реалізувати свої плани.

Без брудних технологій на виборах не обійтись

За останніми соціологічними опитуваннями групи «Рейтинг», найбільше голосів у Львівську міську та обласну ради набере ВО «Свобода», підтримують виборці «Батьківщину» та «Нашу Україну», прохідною буде й Партія регіонів. Ба більше, експерти припускають, що регіонали навіть зможуть контролювати третину голосів у місцевих радах Львівщини та Львова, оскільки домовляться з депутатами-мажоритарниками, частина з яких буде лояльною до нинішньої влади.

Комітет виборців Львівщини прогнозує, що місцеві вибори вирізнятимуться брудними технологіями і численними судовими позовами.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG