Доступність посилання

ТОП новини

Електронні нововведення у школах


Дар’я Бунякіна Черкаси – Pocketbook замість традиційних підручників пропонує ввести в користування школам віце-прем'єр міністр Борис Колесніков. Ця електронна книга поміщає в себе всі підручники за 11 років навчання, однак учень повинен викласти за неї принаймні 300 доларів. Тим часом Міністерство освіти завершило розробку проекту державної програми щодо масштабного впровадження у навчальний процес нових інформаційно-комунікаційних технологій.

Новий навчальний рік готує для учнів та вчителів чимало сюрпризів. Із поверненням до 11-річки та зміною програми для учнів 10-х класів невирішеним залишається питання забезпечення учнів підручниками.

Міністерство пропонує закладам освіти альтернативу – електронні навчальні посібники. Це електронні версії підручників за новими програмами, які можна знайти на інтернет-сайті Міністерства освіти та науки.

Черкаські школи до навчального року за новими планами вже повністю готові, розповідає директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаського міськвиконкому Ірина Топчій. Тому ситуація, що склалася в Україні із нестачею підручників, не вплине на навчальний процес. Вона зауважила, що усі школи міста мають підключення до інтернету.

«Учні зможуть користуватися тими електронними підручниками, які вже зараз запропонувало міністерство. Вони вже з’явилися з декількох предметів, я думаю, що до першого вересня вони з’являться остаточно. І така можливість буде у всіх і учнів, і вчителів для роботи», – каже Ірина Топчій.

Між тим, щоб користуватись електронним підручником вдома, учень щомісяця має сплачувати абонплату за користування інтернетом. Це приблизно 100 гривень на місяць.

Електронні підручники є, а інтернету немає

Директор Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №30 Микола Базилевський запевняє, що його школа, згідно з рекомендаціями Міністерства освіти та науки, вже внесла корективи до навчального плану на наступний рік. Основною проблемою директор називає нестачу підручників для учнів 10-х класів, які у школу досі не завезли.

І з використанням електронних посібників, скоріш за все, виникнуть проблеми, каже Микола Базилевський , – адже практично з тисячі учнів понад половина не мають вдома підключення до мережі інтернету.

«Ми проводили моніторинг. У нас близько 400 комп’ютерів вдома в дітей, і понад 300 мають вихід до мережі інтернету. А в школі забезпечено: інтернет мають вони в кабінеті інформатики, там стоїть 25 комп’ютерів», – говорить директор школи.

Друк підручників за власні кошти

Окрім того, Микола Базилевський наголошує, що параграфи із запропонованих електронних версій підручників діти за кошти батьків зобов’язані будуть роздрукувати. Школа у цьому випадку може профінансувати друк підручника лише вчителеві.

«Я дивився фізику – 12 параграфів дано. І те, що буде на уроках, десь 1–2 параграфи вивчатися, і їх потрібно роздруковувати. А роздрукувати з усіх предметів – це для дітей буде занадто дорого», – говорить директор Черкаської ЗОШ № 30.

Навряд чи проблема із навчально-методичною базою шкіл вирішиться до першого вересня. В найкращому випадку підручники за новими програмами у черкаських школах з’являться під Новий рік.

А поки у вчителів та учнів 10-х класів немає альтернативи, окрім використання електронних підручників, запропонованих міністерством.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG