Доступність посилання

ТОП новини
23 Березень 2019, Київ 20:20

Віктор Янукович переформатував Раду представників кримськотатарського народу при Президентові України


Сімферополь –Віктор Янукович скоротив персональний склад Ради представників кримськотатарського народу при Президентові України з 33 до 19 осіб. Він також включив до нього активістів опозиційних Меджлісові проросійських груп кримських татар. Відповідний указ розміщений на офіційному сайті Президента України. Рада представників була створена Леонідом Кучмою у 1999 році, коли до її складу він включив усіх 33 членів Меджлісу.

До оновленого складу Ради представників кримськотатарського народу при Президентові України увійшли представники Меджлісу на чолі з лідером Мустафою Джемілєвим, активісти групи «Міллі Фірка», яка називає себе «партією», зокрема, її керівник Васві Абдураїмов, а також кілька колишніх і нинішніх чиновників, близьких до Партії регіонів. Серед останніх – екс-віце-прем’єр кримського уряду Лентун Безазієв, його родич, глава Генічеської райдержадміністрації Сейтумер Німетуллаєв і заступник Рескомводу автономії Едіп Гафаров. Серед членів оновленої Ради – редактори державних газет «Голос Крима» Ельдар Сеїтбекиров і «К’ирим» Бекір Меметов.

Разом із тим там немає представників нового політичного проекту, який створили партія «Третя сила» і Координаційна рада громадсько-політичних сил кримськотатарського народу. Місцева преса писала, що 12 серпня з цією групою зустрічався голова президентської адміністрації Сергій Льовочкін.

Втім, уже тоді було видно, що цей проект на виборах конкуруватиме не стільки з Меджлісом-Курултаєм, що йтиме разом із Народним рухом України, скільки з «Міллі Фірка», яку місцева преса називає фаворитом нинішньої влади.

Опоненти Меджлісу задоволені


Васві Абдураїмов
Лідер «Міллі Фірка» Васві Абдураїмов уже заявив місцевим журналістам, що разом із соратниками «докладе максимум зусиль», щоб допомогти Президентові і новій владі реалізувати «їхню програму будівництва держави Україна». Він також висловив переконання, що новостворена Рада конструктивно працюватиме в цьому напрямку.

Іще один опонент Меджлісу, головний редактор «Голоса Крима» Ельдар Сеїтбекиров в інтерв’ю Радіо Свобода назвав президентський указ «новою спробою вирішення кримськотатарської проблеми».

Він каже, що тепер у цій Раді існуватиме певна конкуренція, але не вона визначатиме те, як працюватиме оновлена структура. «Ефективність новоствореної Ради не дуже залежатиме від її складу, а більше від бажання самої влади розв’язати кримськотатарську проблему», – вважає він.

Ставлення до «ради улюбленців Президента» вирішить Курултай


Рефат Чубаров
Виглядає конструктивно налаштованим один із керівників Меджлісу Рефат Чубаров, який до учорашнього дня був заступником голови Ради представників кримськотатарського народу. За його словами, Президент України має право на створення такої дорадчої структури і саме таким бачить склад людей, з якими хотів би радитися щодо кримськотатарських проблем. І це бажання голови держави не слід відхиляти. «Якщо є можливість повпливати на підготовку рішень, то кримські татари мають використати цю можливість», – наголосив він.

Водночас Рефат Чубаров висловився за те, щоб Президент, президентська Адміністрація радилися з кримськими татарами щодо персоналій тих, хто потрапив до згаданої дорадчої структури, щоб там працювали люди компетентні та авторитетні. За новим положенням, яке затвердив своїм указом Віктор Янукович, персональний склад Ради представників кримськотатарського народу відтепер визначатиметься не за поданням голови Ради, а за поданням особисто Президента.

Лідер Меджлісу і колишній голова Ради представників Мустафа Джемілєв від коментарів відмовився, сказавши, що не хоче тиснути на делегатів Курултаю. За його словами, у суботу, коли розпочне роботу загальнонаціональний з’їзд кримськотатарського народу, делегати самі знайдуть рішення, як реагувати на президентський указ, який фактично усунув Курултай від формування цієї дорадчої президентської структури.

Разом з тим Джемілєв сказав Радіо Свобода, що йому буде «зовсім не комфортно» працювати з новими членами Ради представників, і запропонував перейменувати її у «Раду улюбленців Президента».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG