Доступність посилання

ТОП новини

Справа Климентьєва: свідки зникають, колеги ведуть власне розслідування


Василь Климентьєв, редактор газети «Новий стиль»
Василь Климентьєв, редактор газети «Новий стиль»

Київ – Слідство у справі зникнення харківського редактора Василя Климентьєва спрямовують у хибному напрямку, вважає колега зниклого журналіста. Заступник головного редактора газети «Новий стиль» Петро Матвієнко при цьому заявляє про тиск із боку міліції. У Міністерстві внутрішніх справ запевняють в об’єктивності слідства. Резонансну справу коментують і політики. Голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін вірить у те, що Василь Климентьєв живий і скоро знайдеться.

Колега зниклого журналіста Петро Матвієнко не сумнівається у тому, що головного редактора харківської газети «Новий стиль» Василя Климентьєва викрали саме через його публікації.

Він каже, що за відмову оприлюднювати деякі з критичних матеріалів Климентьєву пропонували по 10 тисяч доларів.

Також Матвієнко розповів, що зникли люди, пов’язані з журналістською діяльністю Климентьєва: його інформатор в останньому розслідуванні Андрій Козир та адвокат В’ячеслав Ісмайлов.

Слідство спрямовують не туди – Матвієнко


Петро Матвієнко у понеділок на прес-конференції в Києві оголосив, що почав власне розслідування, бо в об’єктивність офіційного слідства не вірить.

«Слідство триває за принципом броунівського руху і не наближається до розгадки зникнення. Я не сумніваюся у професіоналізмі слідчих, проте згори втручаються сили, які змінюють хід слідства. Так, мобільний телефон та ключі Василя, які знайшли у човні на Печенізькому водосховищі, поза сумнівом, підкинули. На них немає відбитків пальців!» – заявив він.

Матвієнко припускає, що до справи причетний колишній працівник Харківського управління МВС Станіслав Денисюк: Климентьєв готував матеріал про те, що той захопив 30 гектарів лісу на березі Печенізького водосховища.

Ті, кого підозрюють у викраденні, платили Климентьєву – Добкін

Інакше бачить події голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін, про що він заявив у розмові з журналістами.

«Денисюк є клієнтом Климентьєва упродовж десяти років. Я знаю, що деякі люди щомісяця платили йому за те, щоб він не писав про них. Слідство зараз має цікаві факти, я про щось знаю на рівні чуток. Але я гадаю, що коли все закінчиться, найімовірніше, буде знайдений живим та здоровим Василь Климентьєв», – вважає голова Харківської області.

Слідство враховує той факт, що перед зникненням журналіст написав чимало критичних публікацій про місцевих правоохоронців, заявив заступник міністра внутрішніх справ Леонід Зима.

«Розроблені й перевіряються близько десяти версій. Основна – пов’язана з професійною діяльністю: статті його зачіпали місцеві контрольні та правоохоронні органи. Швидше за все, його вивезли люди, яких він знав», – каже заступник міністра.

Одна з версій, за його словами, – утоплення у водосховищі. Там працюють водолази з кількох областей і міліція – до 120 чоловік.

«Враховуючи гостроту його публікацій, це не є випадковістю. Тому справа порушена за фактом убивства. Зараз надія, що він повернеться, близька до нуля», – сказав Зима.

Климентьєва шукають, але знайти… не хочуть?

Близькою до нуля є й надія на те, що слідство буде успішним, говорить Радіо Свобода адвокат, голова Української Гельсінської групи Аркадій Бущенко.

«Маю підозру, що слідство будуть спрямовувати на знищення фактів, які можуть допомогти розкрити справу. Навіть якщо слідство контролюватиме керівництво МВС, це не позбавить його суб’єктивізму. Розслідування має здійснювати сильна і незалежна структура, така, як Служба безпеки або Генеральна прокуратура», – вважає правозахисник.

Тим часом колега зниклого журналіста заявляє про тиск із боку міліції. «У суботу мене його зупинили і обшукали два правоохоронці. Вони попросили усі мої мобільні телефони. Розібрали їх і перевірили сім-карти. А цивільній дружині Климентьєва Валентині Удовенко не дали можливості зустрітися з журналістами: їй призначили податкову перевірку в Харкові на день і час прес-конференції в українській столиці», – розповідає Петро Матвієнко.

До спроб тиску на свідків він відносить і обшук у квартирі адвоката В’ячеслава Ісмайлова, який правоохоронці зробили, проводячи слідство в іншій кримінальній справі, напередодні зникнення Ісмайлова.

Радіо Свобода не змогло отримати офіційних коментарів з цього приводу.

Василь Климентьєв зник 11 серпня. Останнього разу його бачили, коли він разом з невідомим чоловіком сідав до сріблястого БМВ.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG