Доступність посилання

ТОП новини

У Криму журналісти і телеглядачі закликають врятувати «Чорноморку»


Акція на захист телеканалу «Чорноморка», 8 вересня 2010 року

Сімферополь – Кілька десятків журналістів, технічних працівників і глядачів найбільшої в Криму телекомпанії «Чорноморська» сьогодні зранку пікетували будинок Ради міністрів Криму. Вони закликали владу припинити тиск на цей опозиційний телеканал і не допустити його банкрутства та закриття. Зараз майно і банківські рахунки ТРК «Чорноморська» заарештовані за поданням податкової міліції, її тривалий час перевіряє Контрольно-ревізійне управління, а працівників допитують у Службі безпеки України.

«Стоп цензурі! Руки геть від «Чорноморки»!» – попри спроби місцевої влади заборонити пікетування кримського уряду працівниками і прихильниками телерадіокомпанії «Чорноморська», суд не дав на це згоди, і люди змогли вийти на центральний майдан Сімферополя та скандувати гасла на захист свободи слова. Висловити свою солідарність із телевізійниками прийшли колеги-журналісти з інших мас-медій, деякі політики, пересічні сімферопольці.

Акція на захист телеканалу «Чорноморка»

Керівник кримської організації Української народної партії Олег Фомушкін, який із кількома партійними соратниками теж прийшов на акцію протесту, каже, що не все йому на «Чорноморці» подобалося, але це був чи не єдиний в Криму телеканал, на якому звучали різні точки зору, в тому числі – критичні щодо влади думки.

За його словами, намагаючись тиснути на телеканал, чиновники демонструють свій страх і слабість. «Через те, що немає ніяких реформ, а рейтинг Януковича упав майже вдвічі, тому влада вдається до таких репресивних методів, як закриття і руйнація опозиційних структур», – зауважує Олег Фомушкін.

Хто врятує «Чорноморку»?

Тележурналістка Леся Дорогань
Ініціатор акції, відома кримська тележурналістка Леся Дорогань зазначає, що телекомпанія зараз стоїть на межі банкрутства, адже арешт її майна і банківських рахунків, унеможливлює оплату ретрансляції, виплату зарплати персоналу і підготовку нових проектів. Водночас, і СБУ намагається позбавити телеканал ліцензії на мовлення.

«Головне, чого вимагає Чорноморська телерадіокомпанія та її колектив від влади, не заважати їм працювати, – каже Дорогань. – Ми вважаємо, що влада намагається паралізувати нашу роботу саме під час виборчої кампанії».

Поскандувавши гасла, журналісти спробували передати відкритого листа, якого підписали кілька десятків працівників телерадіокомпанії, із закликом врятувати «Чорноморку» до приймальні прем’єр-міністра.
Документ у учасників акції прийняли, але до відділу з роботи зі зверненнями громадян. Там пообіцяли за місяць надати відповідь. Втім, не відомо, чи на той час телерадіокомпанія «Чорноморська» ще виходитиме в ефір.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG