Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 08:47

Світові вчені захищають директора «Тюрми на Лонцького» від СБУ


108 європейських, українських та американських вчених, які представляють академічну світову спільноту, підписали лист на підтримку історика, директора музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Руслана Забілого, повідомило сьогодні агентство «УНІАН».

У зверненні, підписаному вченими з Колумбійського, Гарвардського, Кембриджського університетів у США, а також університетів Канади, Німеччини, Польщі, Австрії, Угорщини та інших країн, мовиться: «Справді демократична й незалежна Україна повинна знати всю правду про свою історію і сприяти вільному її вивченню. Таке дослідження історії може відбуватися лише за умови широкого доступу до українських архівів».

«Із огляду на факти, що відбулися в минулому – заборона допуску до архівів та бібліотек, переслідування інших поглядів, заперечення академічної свободи, ізоляція України від міжнародної академічної спільноти, – кожен український уряд повинен бути особливо уважним, щоб не допустити відродження подібної практики», – мовиться в листі, текст якого наводить агентство.

Саме тому, вважають учені, переслідування Руслана Забілого «сигналізує про повернення до сумної і небезпечної практики тоталітарного минулого».

«Ми вважаємо цей інцидент особливо тривожним на тлі попередніх незаконних дій СБУ стосовно академічної спільноти та громадянського суспільства, які розпочалися в Україні з приходом нової влади», – заявили автори листа.

При цьому в листі зазначено, що багато хто з учених підписав цю петицію, хоч і не погоджується з політичною лінією, прибічником якої є Забілий, та з його поглядами на українську історію.

Більше про події навколо «Тюрми на Лонцького»:

СБУ продовжує нищити музей «Тюрма на Лонцького» у Львові

СБУ вилучила документи істориків «Тюрми на Лонцького» – повідомлення

СБУ: історик «несанкціоновано» збирав «документи з обмеженим доступом»

Музей «Тюрма на Лонцького» у Львові під загрозою закриття?

СБУ звинувачує директора музею «Тюрма на Лонцького» у намірі розголосити державну таємницю

Львівський історик каже, що його затримали за вказівкою Хорошковського

СБУ завела справу на директора Нацмузею «Тюрма на Лонцького»

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG