Доступність посилання

ТОП новини

Світові вчені захищають директора «Тюрми на Лонцького» від СБУ


108 європейських, українських та американських вчених, які представляють академічну світову спільноту, підписали лист на підтримку історика, директора музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Руслана Забілого, повідомило сьогодні агентство «УНІАН».

У зверненні, підписаному вченими з Колумбійського, Гарвардського, Кембриджського університетів у США, а також університетів Канади, Німеччини, Польщі, Австрії, Угорщини та інших країн, мовиться: «Справді демократична й незалежна Україна повинна знати всю правду про свою історію і сприяти вільному її вивченню. Таке дослідження історії може відбуватися лише за умови широкого доступу до українських архівів».

«Із огляду на факти, що відбулися в минулому – заборона допуску до архівів та бібліотек, переслідування інших поглядів, заперечення академічної свободи, ізоляція України від міжнародної академічної спільноти, – кожен український уряд повинен бути особливо уважним, щоб не допустити відродження подібної практики», – мовиться в листі, текст якого наводить агентство.

Саме тому, вважають учені, переслідування Руслана Забілого «сигналізує про повернення до сумної і небезпечної практики тоталітарного минулого».

«Ми вважаємо цей інцидент особливо тривожним на тлі попередніх незаконних дій СБУ стосовно академічної спільноти та громадянського суспільства, які розпочалися в Україні з приходом нової влади», – заявили автори листа.

При цьому в листі зазначено, що багато хто з учених підписав цю петицію, хоч і не погоджується з політичною лінією, прибічником якої є Забілий, та з його поглядами на українську історію.

Більше про події навколо «Тюрми на Лонцького»:

СБУ продовжує нищити музей «Тюрма на Лонцького» у Львові

СБУ вилучила документи істориків «Тюрми на Лонцького» – повідомлення

СБУ: історик «несанкціоновано» збирав «документи з обмеженим доступом»

Музей «Тюрма на Лонцького» у Львові під загрозою закриття?

СБУ звинувачує директора музею «Тюрма на Лонцького» у намірі розголосити державну таємницю

Львівський історик каже, що його затримали за вказівкою Хорошковського

СБУ завела справу на директора Нацмузею «Тюрма на Лонцького»
XS
SM
MD
LG