Доступність посилання

ТОП новини

Справа Гонгадзе: Кучма і Мельниченко «майже порозумілися»


Київ – У середу колишній Президент Леонід Кучма та його колишній охоронець, майор Микола Мельниченко прокоментували закінчення розслідування у справі про вбивство Георгія Гонгадзе. Обоє вони висловили сумнів в офіційній версії слідства, що замовником вбивства засновника інтернет-видання «Українська правда» є колишній міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко. Тим часом у Генпрокуратурі припускають, що справа може бути відправлена на дорозслідування.

Колишній охоронець Президента Кучми, майор Микола Мельниченко висловив упевненість, що не свідчитиме на суді над генералом Олексієм Пукачем, якого звинувачують у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе.

«Ні, я не буду свідчити в суді, тому що суд не викличе мене як свідка. Я не маю відношення до Пукача, я маю відношення тільки до документування злочинів Кучми і Литвина. А оскільки їм не пред’явлене обвинувачення, юридичних підстав викликати мене як свідка немає», – заявив Микола Мельниченко у середу на прес-конференції.

Мельниченко стверджує, що провів спецоперацію

За словами майора Мельниченка, ні екс-Президент, ні чинний Голова Верховної Ради не нестимуть відповідальності за вбивство журналіста, бо неспростовних доказів їхньої причетності до злочину немає, окрім записів, які він свого часу зробив у кабінеті глави держави. Проте європейські експерти, які досліджували його записи на автентичність, не дали стовідсоткового підтвердження.

Проте Микола Мельниченко вважає, що під час суду над Олексієм Пукачем адвокати потерпілої сторони можуть порушити питання про оцінку дій колишнього керівництва держави.

Микола Мельниченко погодився з тим, що касетний скандал був спецоперацією проти Кучми. «Це спецоперація була розроблена і втілена мною, – каже він. – Потім спецслужби інших країн намагалися вплинути на ситуацію в Україні. Це і спецслужби Америки, і спецслужби Росії».

Майор Мельниченко поставив під сумнів оприлюднену слідством версію, що єдиним замовником убивства є колишній міністр внутрішніх справ. За його словами, Юрій Кравченко просто виконував наказ.

Кучма заявляє, що винні – за кордоном

Колишній Президент Леонід Кучма також висловив сумнів, що замовником убивства журналіста був тодішній міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко.

«Я думаю, що це нісенітниця, – зазначив він. – Мотивів у нього ніяких не могло бути. І я переконаний, що він такого наказу ні за яких обставин не дав би і не давав».

Відповідаючи на запитання журналістів, колишній Президент назвав справу про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе міжнародною провокацією. За його словами, за організацією зникнення журналіста стояли закордонні спецслужби. Зокрема, колишній Президент зауважив, що володіє інформацією про участь в акціях протесту тих часів співробітників ЦРУ.

Утім, замовників «касетного скандалу» Леонід Кучма не назвав, зазначивши: «От, якщо б у нас в Україні відповіли на це запитання, я думаю, ми б уже давно розібрались».

Генпрокуратура припускає дорозслідування

Тим часом, у Генпрокуратурі припускають, що справу про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе можуть повернути на дорозслідування, якщо суд засумнівається у версії слідства.

«Якщо суд визнає ці докази слідчого недостатніми, тоді буде повернуто справу на повторне розслідування, тоді будемо про це говорити», – повідомив керівник прес-служби Генеральної прокуратури Юрій Бойченко.

15 вересня родичі вбитого журналіста та їхні адвокати почали ознайомлення з матеріалами кримінальної справи.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG