Доступність посилання

ТОП новини

США-Росія: Угоду про скорочення озброєнь схвалила комісія Сенату


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах Комісія з закордонних відносин Сенату майже одностайно – 14 «за», 1 «проти» – схвалила американо-російську Угоду про скорочення ядерних озброєнь і скерувала її на голосування для ратифікації повному складові Сенату.

Новий Договір має обмежити кількість ядерних боєголовок двох держав до 1550 з кожного боку. Це десь на третину менше від лімітів, обумовлених для ядерних арсеналів Угодою від 2002 року.

Новий документ в урочистій обстановці підписали у квітні цього року у Празі два президенти – Барак Обама і Дмитро Медведєв.

Але для того, щоб Договір набув чинності, необхідна його ратифікація парламентами. У Сполучених Штатах це має робити Сенат. Які шанси, що Сенат ратифікує цей документ?

Державний секретар США Гілларі Клінтон закликала законодавців ухвалити документ якомога швидше і пояснила чому.

«Ми ризикуємо нашою національною безпекою. Договір потребує негайної ратифікації, оскільки ми на сьогодні вже не посідаємо засобів верифікації (перевірки) з Росією. Це завдає шкоди інтересам нашої безпеки», – заявила Клінтон.

Сенатор Джон Керрі, голова Комісії з закордонних відносин, звертаючись до колег, які вагаються чи взагалі налаштовані проти ухвалення Угоди, підкреслив: «Дума чекає. Президент Медведєв сказав це мені особисто, що вони хочуть бачити, що трапиться у нас, як із цією Угодою поводитимуться у Сполучених Штатах. То ж ми мусимо бути чутливими до цього».

Проблема, яка непокоїть критиків Договору

Сенатори-республіканці кажуть, що їх насамперед непокїть те, що Угода може перешкодити майбутнім планам розвитку протиракетної оборони США.

На це, зокрема, вказав сенатор Джон МакКейн, сказавши, що «стаття 5 Угоди включає юридично зобов’язуюче обмеження вибору для нашої системи протиракетної оборони».

«Російські лідери – всі – робили заяви, що ця Угода передбачає, що Сполучені Штати мають відмовитися від змін і якісного або кількісного збільшення систем протиракетної оборони. Це (нас) турбує», – додав МакКейн.

Однак адмірал Майк Муллен, голова Об’єднаного комітету начальників штабів збройних сил, запевнив сенаторів, що не вбачає жодної перешкоди у цьому плані.

На думку деяких оглядачів, республіканці воліють уникнути дипломатичного успіху президента Обами напередодні проміжних виборів, які можуть визначити, яка партія матиме більшість у Конгресі.

З огляду на це, сенатор Керрі, голова Комісії з закордонних відносин, радить провести голосування у Сенаті після виборів, а не перед ними.

Для ратифікації потрібно, щоб за Угоду проголосувало не менше від двох третин складу Сенату, точніше – принаймні 67 сенаторів із 100. Демократів із них 59, а щодо республіканців, то поки що лише 2 з 41 заявили про намір голосувати «за».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG