Доступність посилання

ТОП новини

Польські вчені рекламують науку на фестивалі


Варшава – У столиці Польщі триває Фестиваль науки. Понад тисяча науковців пропонують жителям і гостям Варшави ознайомитися з найновішими науковими досягненнями й відкриттями. Вхід на усі фестивальні заходи вільний. Девіз фестивалю: «Відсутність інвестицій в науку – це інвестиція в невігластво».

Вже вчотирнадцяте у польській столиці відбувається масштабне свято науки. Традиційно воно проводиться в другій половині вересня і триває понад тиждень. Як і попередні, цьогорічний фестиваль організували Конференція ректорів варшавських університетів та Польська академія наук. Підтримку фестивалю надала столична влада.

В університетських аудиторіях, у музеях, виставкових залах і навіть просто неба можна слухати лекції, включатись у наукові дискусії, а також брати участь у цікавих експериментах. Програма розрахована на людей різного віку та найрізноманітніших зацікавлень. Проте ставка робиться на дітей і молодь.

Навіщо науковцям фестиваль?

Організатори заходу подбали про широку рекламну кампанію. Варто наголосити, що вони поширили не тільки програму фестивальних заходів, але й маніфест фестивалю. У цьому документі коротко викладено ідею Фестивалю науки. Зокрема у маніфесті сказано, що розпочинаючи процес суспільної трансформації, поляки подбали про громадянські свободи, демократичні принципи та установи. Проте, твердять польські вчені, сьогодні цього недостатньо, щоб Польща посіла гідне місце в Європейському Союзі.

«Маніфест виник із переконання, що наука Польщі потрібна для того, щоб поляки в об’єднаній Європі були не тільки фізичними або технічним працівниками. Ми повинні бути рівноправними партнерами», – зазначив Мацєй Ґеллєр, голова організаційного комітету фестивалю.

Вчені, які з року в рік організовують варшавський фестиваль, наголошують, що його завдання – творити у суспільстві сприятливу для науки атмосферу.

Вітольд Орловський, директор Школи бізнесу вважає, що Фестиваль допомагає суспільству зрозуміти важливість наукових досягнень і необхідність відповідного фінансування наукових закладів. Натомість астроном Станіслав Байтлік переконаний, що багате культурне й інтелектуальне життя країни сприяє появі оригінальних наукових ідей. А віце-голова оргкомітету Маґдалена Фікус наголошує на тому, що фестивальні заходи мають заохотити молодь до наукового пошуку, для молоді вона навіть має рецепт щастя: «Наука – одна з найкращих професій. Щастя бути науковцем полягає передусім у відкритті, що життя прекрасне».

Подорож у часі


Значна частина фестивальних заходів продумана таким чином, щоб захопити й зацікавити сучасну молоду людину. Скажімо, тут можна дізнатися про особливості свого ДНК, почути про генетичні причинити повноти або ж запитати вчених про те, чи й справді деякі розрекламовані продукти мають чудодійні властивості. А ще можна потрапити на заняття із запарювання китайського зеленого чаю, а при нагоді довідатися про його властивості. Можна також розпитати про мікробів у воді з фонтану та в торті з вершками, а також багато іншого. Охочі можуть спостерігати за зорями через телескоп в обсерваторії або ж пізнавати таємниці людської психіки на зустрічах із психологами.

Тринадцятилітній Зиґмунд, який уже втретє бере участь у фестивальних заходах, захоплений можливостями сучасної науки. Учені-медики, провівши низку обчислень, спрогнозували його ріст у 20-річному віці. «Можна сказати, – розповідає хлопець, – що я побував у машині часу, тому що тут, на фестивалі, використовують такі технології, які виходять за межі наших уявлень».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG