Доступність посилання

ТОП новини

Мушарраф із Лондона оголошує джихад бідності й відсталості Пакистану


Первез Мушарраф

Прага – Первез Мушарраф, колишній президент Пакистану з диктаторськими повноваженнями (1999-2008 роки), який захопив владу внаслідок військового перевороту і потім пішов у відставку під тиском громадськості, оголосив у Лондоні 1 жовтня про своє повернення до активної політики. Він розпочав це зі створення власної партії і має наміри включитися у вибори в Ісламабаді, що мають відбутися у 2013 році. В інтерв’ю Радіо Свобода Мушарраф пояснив, як він збирається просувати Пакистан у прогресивне майбутнє і як він завоює прихильність вдома.

Нову політичну ініціативу Первеза Мушаррафа зустріли в Пакистані з недовірою. Там ще не забули його брутальне придушення політичних свобод у країні, як він перетворив державу на глобальну лінію фронту проти тероризму на чолі зі США і як він обманював Захід, спокійно спостерігаючи за перетворенням гірських племінних районів Пакистану у притулок для «Аль-Каїди» і «Талібану».

Тому й не дивно, що Мушарраф намагався 1 жовтня у Лондоні, після оголошення ним про створення власної партії, обережно покаятися у деяких своїх гріхах. У розмові з Радіо Свобода колишній глава Пакистану пояснив свої вибачення тим, що, мовляв, неправильно звільнив голову Верховного Cуду, ввів надзвичайний стан восени 2007 року, і це призвело до дестабілізації.

«Ці кроки, може, й були формально, у правовому і конституційному плані, правильними, але вони привели до безладу, негативного впливу на ситуацію в державі, тому я вибачився за це», – сказав Первез Мушарраф.

Мушаррафа пам’ятають як диктатора, що 9 років управляв ядерною країною


За 9 років перебування при владі Мушарраф пережив щонайменше 17 замахів на його життя. Він розпочав із військового перевороту 1999 року і вигнання законно обраного цивільного прем’єра Наваза Шарифа, який хотів змістити Мушаррафа з поста головнокомандувача збройних сил і почати війну з Індією в Кашмірі. У 2002 році Мушарраф провів косметичний референдум, де був єдиним кандидатом на главу держави.

Мушарраф душив демократію, переслідував своїх політичних супротивників, завів кумівство, корупцію й підірвав механізм державного управління. Тому він розуміє, що нині у нього реальних союзників удома немає.

«Я бажав би увійти в політику, в умовах демократичного розкріпачення Пакистану, на моїх власних ногах, без будь-якої сторонньої допомоги. Народ Пакистану – ось хто має підтримати і підтримає мене. Це він має виступити і перемогти. А не на плечах кого-небудь ще», – зауважив Первез Мушарраф.

Він також зазначив, що його країна має величезний потенціал і ресурси для розвитку, але не вистачає лише політичної волі влади, щоб покінчити з відсталістю, тероризмом і екстремізмом, припинити політичний безлад. Цей політик навіть бачить велику позитивну роль Ісламу в політиці і обіцяє розкріпачити пакистанських жінок.

У відповідь на запитання про ефективність боротьби з терористами і екстремістами, Мушараф сказав, що головна проблема в Афганістані, де «робиться недостатньо». «Вони вільно приходять до Пакистану, мають тут притулок, «Талібан» має опору в горах Пакистану, але головні його сили концентруються в Афганістані. Тому неправильно все валити на Пакистан. Якщо ви перемагаєте в Афганістані, то й переможете в Пакистані. Але не навпаки», – зазначив Мушарраф.

На запитання, коли саме він повернеться додому, Первез Мушарраф не називає конкретної дати, але каже що до наступних виборів у 2013 році він буде вже в Ісламабаді, «створюючи певне політичне середовище», мета якого «оголошення джихаду проти неграмотності, бідності і відсталості» в Пакистані.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG