Доступність посилання

ТОП новини

«Батьківщина» на Львівщині опинилась перед шлагбаумом


Львів – Партія «Батьківщина» Юлії Тимошенко не братиме участі у місцевих виборах у Львівську обласну і міську ради. Цій політичній силі Львівська обласна виборча комісія відмовила у реєстрації. Тим часом однойменній партії народного депутата Івана Деньковича, який покинув фракцію БЮТ у парламенті, дозволено брати участь у виборах. Хоча, за соціологічними даними, «Батьківщина» Тимошенко – серед лідерів виборчих перегонів на Львівщині.

На сьогодні на Львівщині є два обласних осередки партії «Батьківщина». Один очолює новообраний голова Роман Ілик і члени цієї партії залишились вірними Юлії Тимошенко. Другий обласний осередок з активістів «Батьківщини» і чужих людей створив парламентарій Іван Денькович, який приєднався до більшості у Верховній Раді.

Раніше Іван Денькович керував Львівським обласним осередком партії Тимошенко. Але непорозуміння між ним і лідером партії виникли у час президентської кампанії. Радше тут, за визначенням політолога Ігоря Балинського, зіграли людські амбіції. Адже Іван Денькович, по суті, був усунений від керівництва виборчим штабом Тимошенко. До того ж, спалахнув внутріпартійний конфлікт між Деньковичем і місцевими бізнесменами, яких називали фінансовими донорами БЮТу в області, братами Дубневичами. Останніх парламентар звинуватив у корупції у Львівській обласній раді.

Нині брати Дубневичі балотуються в облраду від партії «Відродження».Але це не перші чвари у партії Тимошенко на Львівщині через гроші. 8 років тому з галасом усували з посади голову обласного осередку Зореславу Ромовську, яку замінив у той час маловідомий вчитель Іван Денькович.

Влада нечесно бореться з опозицією

Саме партія «Батьківщина» Деньковича і зареєстрована для участі у місцевих виборах. Тим часом політичній силі Тимошенко відмовлено від участі у виборах у Львівську обласну та міську ради. Оскільки управління юстиції Львівщини не визнало переобрання голови партії.

Як повідомив Радіо Свобода голова Львівського обласного осередку «Батьківщина» Роман Ілик, ще у чотирьох районах області партія вирішуватиме, чи братиме участь у виборах. Адже є підозра, що там місцеві партійці співпрацюють зі владою. В інших районах Львівщини, «тимошенківці», як почали називати себе члени «Батьківщини», боротимуться за депутатські місця. Йти у Львівську обласну та міську ради від інших політичних сил «Батьківщина» Тимошенко відмовились.

«Владі не вигідно, щоб ми були депутатами, а створення фальшивої «Батьківщини» означає, що вона співпрацюватиме зі владою. Це брудна політтехнологія і для цього знайшли людину, виключену з партії на конференції. Протистояти цьому нам, простим партійцям, неможливо. На їхньому боці адмінресурс, суд, адміністрація Президента, органи юстиції. Ми вирішили не йти ані у Львівську облраду, ані у міську, бо нам не треба таких мандатів, такої влади, яка нечесно бореться з опозицією і нехтує думкою виборців. Я хочу наголосити, що на сьогодні конфлікту всередині партії немає, як намагається подати Партія регіонів», – зазначив у коментарі Радіо Свобода Роман Ілик.

«Псевдо «Батьківщина» буде у провладній коаліції»

«Батьківщина» Тимошенко не агітуватиме виборців за жодну з політичних сил, яка змагатиметься за депутатські мандати, але закликатиме не підтримувати однойменну партію. Їхня позиція зрозуміла, бо жодна з політичних сил не підтримала «Батьківщину», коли партії заблокували участь у місцевих виборах. До того ж, місцевим політикам ця ситуація тільки на руку, бо вони отримають більше депутатських крісел.

За останніми даними соціологічної групи «Рейтинг», на виборах у Львівську обласну раду партію «Батьківщина» Юлії Тимошенко підтримали б більше 21 % виборців. Але зауважу, що кілька років тому ця цифра була удвічі більша. Юлія Тимошенко, а люди сприймають партію виключно через призму лідера, втратила наполовину довіру галичан. За прогнозами політолога Ігоря Балинського, чимало симпатиків Тимошенко не візьме участь в голосуванні, деякі голоси відійдуть «Свободі», «Нашій Україні», «Фронту змін», а 4-6% набере «Батьківщина» Івана Деньковича через інерцію виборців, які просто голосуватимуть за бренд.

«Ця псевдо «Батьківщина», бо все-таки це дійсно псевдо, якщо ми говоримо про реальну політику, швидше за все, вона стане сателітом провладної коаліції, яка формуватиметься у міській та обласній радах», – зазначив політолог.

Тим часом заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна заявила, що участь у виборах опозиційних партій заблокована, і нині активно використовується адмінресурс.

Чи відбудеться «чистка» у партії Тимошенко?

Радикальними акціями, на кшталт голодування, протестів, звернень партія Тимошенко прагнула показати передумови фальсифікацій та й самі фальсифікації не лише усій Україні, але й світові і таким чином порятуватись у цій ситуації, привернути до себе увагу. Опозиції це не вдалося. За словами, політолога Ігоря Балинського, акції були не ефективні, від них віяло фальшуванням, попри дійсно інформаційну блокаду.

«Бо усі розуміють, що чинник Деньковича – це результат внутрішніх конфліктів у середовищі самого БЮТу, а не спецоперація Партії регіонів. А те, що сьогодні чинна влада користується цим, то це є проблема виключно політичної сили, яка наплодила стільки конфліктів», – наголосив політолог.

Чимало аналітиків вважають, що в блокуваннні опозиційним силам дороги до виборів усе ж стирчать «ослячі вуха» влади. Якщо б опозиції вдалося у цій ситуації вдарити по іміджу влади і особисто Президента, то їхні не набрані на виборах голоси спрацювали б тільки на них. Але очевидно, що відмова у місцевих виборах на Львівщині таки додасть рейтингу партії Тимошенко на майбутніх парламентських виборах. Але, за умови, якщо Юлія Тимошенко вирішить проблеми у своїх партійних осередках і проаналізує власні помилки.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG