Доступність посилання

ТОП новини

Саркозі, Меркель та Медведєв звірили годинники


Дмитро Медведєв, Ніколя Саркозі та Анґела Меркель, Франція, 19 жовтня 2010 року

Брюссель – Тристороння зустріч лідерів Німеччини, Франції та Росії, яка відбулася у французькій Нормандії, була присвячена насамперед питанням безпеки та економіки. Дві потужні держави європейської співдружності таким чином намагаються наблизити свої позиції із позицією Кремля. Не обійшли увагою і пропозиції НАТО залучити росіян до єдиної системи протиракетної оборони у Європі. З огляду на це, Меркель та Саркозі таки переконали Медведєва взяти участь у саміті НАТО наступного місяця у Лісабоні.

Президент Франції та федеральний канцлер Німеччини вже не вперше зустрічаються з російськими лідерами у такому тристоронньому форматі. Тому чимало європейських експертів називають це намаганнями наблизити Росію до Європи, оминаючи при цьому рамки таких існуючих структур, як Європейський Союз чи Північноатлантичний альянс. З огляду на це, такі ініціативи вже неодноразово викликали нарікання як у лоні співдружності, так і у Сполучених Штатах.

Троє учасників зустрічі у французькому містечку Довіль упродовж двох днів «звіряли годинники» перед листопадовим самітом НАТО у Лісабоні та грудневими самітами ОБСЄ і двостороннім Росія – ЄС.

Торкнувшись питання створення систем ПРО у Східній та Центральній Європі, німецький канцлер Анґела Меркель відмовилася його коментувати, водночас зазначивши, що вітає намагання покращити стосунки між Росією й НАТО.

Росія насторожена ідеєю єдиної ПРО

Тим часом, президент Дмитро Медведєв щодо приєднання російських систем до ПРО Північноатлантичного альянсу зауважив, що Росія «зважує ідею цієї пропозиції, але й НАТО мусить зрозуміти, яким йому вбачається приєднання Росії до цієї системи, що це дасть, у якому ракурсі можуть бути досягнуті ці угоди і як саме далі працювати».

Попри те, що представники НАТО і США переконують, що європейська система ПРО захищатиме тільки від можливих ракетних обстрілів з боку Ірану, росіяни кажуть, що вбачають у ній і особисту небезпеку.

Президент Медведєв також заявив, що приймає запрошення для участі у саміті НАТО в Лісабоні.

«Я поїду на саміт Росія – НАТО, що відбудеться 20 листопада у Лісабоні, – сказав російський президент. – Гадаю, це сприятиме знаходженню необхідних компромісів та розвитку діалогу між Російською Федерацією та Північноатлантичним альянсом».

«Треба зробити щось остаточне» – Медведєв

Дмитро Медведєв
Із огляду на майбутнє головування Франції у «Групі двадцяти», трійка Меркель-Саркозі-Медведєв визначали можливі методи реформування світової валютно-фінансової структури. У цьому питанні і президент Саркозі, і канцлер Меркель, і президент Медведєв зійшлися на тому, що треба продовжити зміни у глобальній грошовій системі. Дмитро Медведєв, до того ж, зазначив, що «Групі двадцяти» «настав час зробити щось остаточне», включно з можливим створенням світової резервної валюти.

На зустрічі російський лідер вкотре намагався вплинути на європейських партнерів,щоб вони відмінили візи для громадян Росії. Проте, Саркозі та Меркель закликали не поспішати, бо свобода пересувань не встановлюється за один день.

Саркозі сподівається на спільний європейсько-російський простір

Ніколя Саркозі
«Ми намагаємося зрозуміти одне одного, – зазначив президент Франції Ніколя Саркозі. – Кожен хоче усвідомити проблеми іншого. Для росіян, німців і французів важливо, щоб візовий діалог просувався з повною відповідальністю та на реальній швидкості».

Щодо майбутнього Росії та Європи французький президент заявив, що «через 10-15 років наше бачення має бути у спільному європейсько-російському просторі, де має бути свобода поселень, з відмовою від візового режиму та спільною концепцією безпеки».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG