Французька «Монд» вважає, що «Дмитро Медведєв знову буде в Довілі пропонувати свою ідею «пакту» про європейську безпеку, до якої Німеччина ставиться з інтересом, Вашингтон уже давно її відкинув, а Франція, хоча й формально не сказала «ні», все ж вона не має ілюзій стосовно російських намагань перекроїти європейську архітектуру безпеки». Паризьке видання цитує тут радника президента Ніколя Саркозі, котрий пояснив: «У зв’язку з перезавантаженням стосунків США з Росією, економічною кризою, змінами в Україні і побоюваннями у зв’язку з посиленням позицій Китаю, російська дипломатія, певно, згадала про переваги співпраці із західними країнами. Однак нова позиція Росії слабка, її необхідно зміцнювати». При цьому речник Єлісейського палацу додав, що «Росія продовжує вважати НАТО і ПРО загрозами для неї, а позиція Кремля щодо «заморожених конфліктів» продовжує затьмарювати стосунки». У статті також лунають заспокійливі попередження для всіх незапрошених у Довіль, що, мовляв, ніякого рішення тут ухвалювати не планується.
Російська «Нєзавісмая газета» наголошує, що жоден із елементів минулорічного скандалу з продажем владою Президента Ющенка зброї до Грузії напередодні і в дні наступу Росії в Грузії, у серпні 2008 року, так і не був «розкручений» адміністрацією Віктора Януковича. І це не лише тому, що сам Янукович був на посаді прем’єра у 2006-7 роках, коли цієї зброї, включно зі скандальними «Буками» та радіолокаторами, Україна продала Грузії найбільше, а й з тієї простої причини, що продовження співпраці з Тбілісі у цій галузі буде детально обговорене, але після засідання українсько-російського Комітету з економічної співпраці наступного тижня у Києві під керівництвом Азарова й Путіна. Потім Микола Азаров поїде до Тбілісі, газета стверджує, що «Київ продовжить постачання зброї до Грузії».
Брюссельське видання «Business New Europe» оприлюднила редакційний матеріал під красномовною назвою «Путінізація України», в якому йдеться про намагання Віктора Януковича вибудувати в Києві нову владну вертикаль на зразок авторитарної путінської в Росії. У статті йдеться, що Януковичу доводиться набагато важче, бо його влада не має таких «російських козирів», як нафта і газ, та й українські олігархи і опозиція суттєво відрізняються від російських у бік їхньої більшої незалежності і потужності. Також прогнозується непростий сценарій стосунків між українським олігархами і Януковичем, можлива часткова розв’язка яких станеться у грудні під час приватизаційного конкурсу щодо «Укртелекому», коли Ахметову буде запропонований «ласий кусень», хоча вже сьогодні він «ізольований від контактів із Януковичем»... У статті в «Business New Europe» також не виключається, що Янукович може вдатися для зміцнення своєї влади «й до брудніших методів проти того ж народу України», хоча «протестний потенціал українців» значно вищий, аніж у росіян.