Доступність посилання

ТОП новини

Арфуш: українська версія Euronews буде об’єктивною


Віце-президент Національної телекомпанії України Валід Арфуш запевняє в максимальній об’єктивності майбутнього мовлення української версії телеканалу Euronews. Про це він повідомив в інтерв’ю газеті «КоммерсантЪ».

Відповідаючи на запитання, наскільки виправдані побоювання щодо того, що українська версія Euronews буде підконтрольною владі, оскільки цим проектом займається керівництво державної НТКУ, Арфуш сказав, що редакційна політика Euronews стандартна для всіх країн мовлення.

«Важлива якість новин, а також нейтралітет, якщо йдеться про політичну подію – повинні бути відображені і враховані всі сторони конфлікту. Нам навіть не варто робити сюжети, які висвітлюють події односторонньо, – їх просто не пустять в ефір», – сказав Арфуш.

За його словами, навіть українські новини, перш ніж з’явитися в ефірі, повинні будуть одержати дозвіл на випуск із Франції.

Відповідаючи на питання, хто очолить українську редакцію каналу, віце-президент НТКУ сказав, що це поки що невідомо. «Це може бути і француз, і українець. Вирішуватимуть у Ліоні (у цьому французькому місті розташована штаб-квартира Euronews). Ми можемо рекомендувати кандидатури, але головного редактора представництва в Україні призначить головний офіс», – заявив Арфуш.

Кажучи про формат новин, редакційну політику в частині відбору інформації, а також професійні правила на українському Euronews, Арфуш ще раз наголосив, що «можливість виходу в ефірі Euronews ангажованих владою новин дорівнює нулю. Такої можливості немає!».
21 жовтня генеральний директор Національної телерадіокомпанії України Єгор Бенкендорф і генеральний директор телеканалу Euronews Майкл Пітерс у Парижі підписали ліцензійну угоду про створення україномовної версії Euronews.

Запуск україномовної версії Euronews запланований на 2011 рік. Редакція україномовної версії буде розташована в Ліоні. Крім того, Euronews делегує своїх представників для роботи в Україні. Головою координаційної ради проекту призначений заступник генерального директора НТКУ Валід Арфуш.

Журналістська ініціатива «Стоп цензурі!» напередодні закликала керівництво Euronews звернути увагу на кадрову й редакційну політику майбутнього представництва в Україні.
XS
SM
MD
LG