Доступність посилання

ТОП новини

Немає доказів того, що мусульмани у Європі більше схильні до насильства – дослідження


Прага – Дедалі більше європейців народжується з іменами Мухаммед та Фатіма, тому в Європі зараз активно обговорюють, як досягти порозуміння між людьми різного віросповідання. Немає доказів того, що молоді мусульмани у Європі більше схильні до насильства, ніж їхні ровесники, якщо врахувати інші чинники дискримінації та соціальної маргіналізації. Хоча мусульмани частіше заявляють про дискримінацією за релігійною ознакою, є багато інших причин, чому юні європейці відчувають себе на задвірках суспільства. Таких висновків дійшли дослідники з Агентства Європейського Союзу з фундаментальних прав людини, які аналізували настрої юних французів, британців та іспанців. Більше про результати, які оприлюднили у Відні цього тижня, Радіо Свобода розповіла Джоанна Ґуді, керівник дослідницького відділу Агентства.

– Яка мета вашого дослідження?

– Є багато негативних стереотипів. Тому дуже важливо прямо запитати у молодих людей про їхній досвід. Досліджень про це, на мою думку, бракувало. Ми опитали по тисячі молодих людей віком від 12 до 18 років у кожній з країн – Франції, Іспанії і Великій Британії. Вони самі заповнили анкети, розроблені для дітей.

– За вашими даними, в кожній з цих країн ставлення до мусульман різне. Як саме?

– Молоді мусульмани у Франції досить часто казали, що вони відчувають дискримінацію з боку дорослих, коли йдуть кудись із друзями. Цей рівень трохи вищий, ніж у Великій Британії та Іспанії. Ми також запитували у них про несправедливі знущання, і тут з’ясувалося, що у Франції та Іспанії мусульмани трохи частіше мають такий досвід саме через їхню релігію.

– Чи ви враховували соціальне становище?

– Так. Коли ми запитували, чи обоє їхніх батьків працюють, чи вони отримують субсидії від школи, то з’ясували, що молоді мусульмани бідніші. Це дуже важливий чинник, бо впливає на відчуття, чи вони є повноцінними членами суспільства.

– Що ви радите європейським урядам, щоб поліпшити становище мусульман у Європі?

– Треба долати негативні стереотипи і зосереджувати увагу на позитивних моментах. Це дослідження показує, що не можна приклеювати ярлик на мусульман як на зовсім інших, порівняно з іншими молодими людьми. Молоді люди мають багато подібних проблем у житті. Гадаю, що політики ЄС мають визнати потенційно негативні наслідки від зосередження уваги на лише негативних аспектах життя мусульманських громад у Європі.

– Канцлер Німеччини Анґела Меркель нещодавно заявила про те, що концепція мультикультурного суспільства в її країні не спрацювала. Як ви до цього ставитеся?

– Гадаю, що треба оцінювати ширший спектр ініціатив і протягом часу. Було чимало проектів, щоб сприяти інтеграції людей різного походження. Також є багато позитивних прикладів, зокрема у Великій Британії, де багатокультурність була успішною. Наше дослідження засвідчує, що молоді люди можуть відчувати себе відчуженими, якщо ми не будемо трохи позитивнішими в тому, як ставитися до розмаїття.
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG