Доступність посилання

ТОП новини

Москву влаштовують чинні ціни на газ – «Газпром»


Сергій Купріянов

Радіо Свобода

Київ – Ніяких нових домовленостей щодо ціни на російський газ для України на даний час не існує. Про це в інтерв'ю російському каналу «Russia Today» заявив офіційний представник «Газпрому» Сергій Купріянов.

«У нас діє контракт, відповідно до якого визначається ціна. Вона корегується щокварталу, в залежності від того, як змінюються ціни на нафтопродукти. Тому ті оцінки, які звучать у різний час, жодним чином одні одним не суперечать, а просто відображають поточну ситуацію. Тому ніяких нових домовленостей щодо ціни на газ на даний момент у нас немає – просто мова йде про те, яка ціна вийде при розрахунку за формулою, яка міститься у контракті», – сказав Купріянов.

При цьому, відповідаючи на запитання, чи готовий «Газпром» до перегляду газових угод, він заявив, що компанію влаштовує чинний контракт з Україною.

«Ми можемо розглядати різні пропозиції і побажання, хоча, безумовно, як постачальника нас дуже влаштовує цей (чинний) контракт», – зазначив представник «Газпрому».

Кажучи про створення газотранспортного консорціуму між «Газпромом» і «Нафтогазом України», Купріянов заявив, що у разі здійснення цього проекту виграє Європа, оскільки зросте надійність поставок.

«Зараз питання, пов'язані з транзитом і з постачаннями, розділені й перебувають у різних руках. Якщо за транзит відповідає Україна, то за постачання – Росія і Україна. Якщо все це буде об'єднано, зрозуміло, що і надійність таких відносин буде вищою, зокрема й для європейців», – сказав він.

Київ наполягає на свому, але не дуже переконливо

28 жовтня український Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна і Росія створять робочу групу з перегляду газових контрактів від 2009 року, які він назвав «нерівноправними».

«Вперше голова уряду Росії погодився створити робочу групу, і така група буде створена. Ми конкретно з ним переговорили, що в контракті нас не влаштовує. Я сказав, що нас все влаштовує, тільки він нерівноправний. Тому з цієї позиції ми повинні його переглянути», – сказав Азаров.

29 жовтня Прем'єр-міністр знову підкреслив, що Україна буде продовжувати наполягати на перегляді газових контрактів.

«Рано чи пізно ми вийдемо на перегляд цього контракту. Терпіння у нас вистачить, наполегливості теж вистачить», – заявив Прем'єр-міністр України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG