Доступність посилання

ТОП новини

Спостерігачі розійшлися в оцінках виборів в Україні


Київ – Вибори до органів місцевої влади в Україні, що відбулися 31 жовтня, не відповідали повною мірою стандартам Ради Європи. Про це заявили представники місії спостерігачів Ради Європи на українських виборах, повідомляє блог Ради Європи «Human Rіghts Europe».

«Ті, хто ухвалив закон, який уможливив політично незбалансовані склади виборчих комісій і сприяв, зокрема, скасуванню реєстрації кандидатів в останню мить перед виборами, мали б визнати, що голосування не відповідало стандартам, які ми хотіли побачити, зокрема, всім вимогам європейських стандартів про чесні, прозорі і професіонально організовані вибори», – заявила глава делегації Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Ґудрун Мозлер-Тернстрем.

«День голосування продемонстрував слабкість нового виборчого закону, ухваленого лише за три місяці до цих виборів», – додав представник Комітету регіонів ЄС Теет Калласвее.

Члени делегації також висловили стурбованість повідомленнями про те, що фальшиві бюлетені могли бути «вкинуті» у скриньки для голосування.

«Україна вже продемонструвала, що може робити краще, наприклад, під час президентських виборів цього року», – наголосила Мозлер-Тернстрем.

Це був рутинний спокійний процес – Мірзоєв (Росія)

Тим часом представники іншої групи спостерігачів – Міжнародної громадської організації сприяння розвитку виборчих технологій «За справедливі вибори» дають протилежну оцінку перебігові голосування 31 жовтня, відзначають їх «відкритий демократичний характер».

«Це був рутинний спокійний процес... Ця рутина свідчить про одну характерну річ: вони вибори – були досить відкритими. Також відкритою можна назвати роботу виборчих комісій», – сказав на прес-конференції в агентстві «Інтерфакс-Україна» у вівторок представник місії спостерігачів, юрист-адвокат Сергій Мірзоєв (Росія).

Оцінюючи роботу виборчкомів в Одесі та Одеській області, де він спостерігав за перебігом голосування, Мірзоєв відзначив можливість безпосередньо спостерігати за процесом підрахунку попереднього підсумку голосування.

Спостерігач також наголосив, що в Одеській області було зафіксовано дрібні порушення, наприклад, використання агітаційних матеріалів у день виборів, акцент деяких політичних сил на можливості фальсифікацій. «В Одесі спостерігався дуже високий градус політичної конкуренції», – зазначив Сергій Мірзоєв.

У свою чергу представник місії, політолог Анна Чурдова (Чехія) відзначає демократичний характер виборів в Україні. «Я побачила хороший демократичний процес виборів. Усе відбулося нормально, згідно із законом», – сказала вона.

Політолог висловила думку, що Україна, як і раніше, на шляху до демократії.

Ще один спостерігач від МГО сприяння розвитку виборчих технологій «За справедливі вибори», юрист-адвокат Міхаель Гоендаль (Німеччина) охарактеризував місцеві вибори як чесні, практично без порушень. «У мене склалося враження, що вибори були прозорими, чесними. Я не побачив серйозних порушень», – зауважив він.

За перебігом місцевих виборів в Україні спостерігали 490 міжнародних офіційних спостерігачів і 1913 офіційних спостерігачів від всеукраїнських громадських організацій.
XS
SM
MD
LG