Доступність посилання

ТОП новини

Більше половини українців не голосували. Але влада про це мовчить


Виборча дільниця в Луганській обласній лікарні, 31 жовтня

Київ – Перший заступник голови партії «Батьківщина» Олександр Турчинов пов’язує відсутність офіційних даних про активність виборців на місцевих виборах із намірами влади продовжити фальсифікацію результатів.

«Затягування оприлюднення офіційних даних про явку виборців може свідчити тільки про одне: що в багатьох регіонах під проводом Партії регіонів, місцевих адміністрацій продовжують проводити фіктивне голосування, а саме – перерозподіл голосів за рахунок нереалізованих бюлетенів на користь провладних кандидатів», – сказав Турчинов.

Олександр Турчинов
Перший заступник голови партії «Батьківщина» зазначив, що, згідно з наявною загальною виборчою практикою, активність виборців на виборчих дільницях є показником, який оприлюднюється у першу чергу. «Без фіксації цифри про кількість виборців, які взяли участь у голосуванні, не можна провести другий етап – знищення зайвих бюлетенів і приступити до підрахунку голосів», – заявив Турчинов.

«Затягування з фіксацією кількості виборців – це головна ознака масштабних фальсифікацій після того, як закриті виборчі дільниці», – заявив перший заступник голови «Батьківщина».

Микола Азаров
Для Азарова явка 20-25 відсотків виборців – «гарний показник»


Прем’єр Микола Азаров у неділю ввечері назвав «достатньою» явку виборців на місцевих виборах. «У нормальній європейській країні, якщо на вибори приходить відсотків 20-25, то це вважається дуже гарним показником. Якщо в нас прийде 50%, це означатиме, що, за європейськими мірками, це дуже високий результат», – сказав голова уряду.

Олександр Черненко
Станом на 20:00 вчора голова правління Комітету виборців Олександр Черненко прогнозував активність на місцевих виборах у більшості регіонів вище ніж 50%. Комітет виборців України заявив, що низька активність на місцевих виборах стала наслідком їх поганої організації.

Європарламент може розглянути українські вибори на свому засіданні

Нинішні місцеві вибори в Україні пройшли на тлі відсутності адміністративної реформи та поспішних змін у виборчому законодавстві, запроваджених напередодні самих виборів. На цьому наголосив депутат Європейського парламенту, співголова парламентського комітету співпраці з Україною Павел Коваль.

Павел Коваль
«Організація виборчого процесу, згідно з повідомленнями спостерігачів європейських інституцій, відбувалась на тлі змін до виборчого законодавства. У результаті, ані члени виборчих комісій, ані спостерігачі, ані представники кандидатів та політичних партій не були обізнані з усіма особливостями кампанії. Були проблеми з нумерацією кандидатів і партій у різних регіонах, були проблеми з організацією процесу голосування на окремих дільницях у день виборів, нам відомо про велику кількість позовів до суду через неналежну роботу дільничних комісій», – заявив голова місії спостерігачів від європейського парламенту.

За його словами, не виключено, що Європарламент проведе спеціальне засідання за результатами місцевих виборів в Україні.

«За останні 5 років Україна продемонструвала чесність, прозорість і демократичність свого виборчого процесу, тож європейська спільнота оцінює український виборчий процес за європейськими стандартами. Так, у порівнянні з іншими державами СНД, в Україні відбулись чималі зміни. Але ті проблеми, з якими зітнулись українці на цих виборах, змушують придивитись до тих процесів, які в Україні відбуваються…», – сказав Коваль.

Від Європарламенту спостерігати за виборами в Україні приїхали двоє спостерігачів.

Дивитись коментарі (4)

XS
SM
MD
LG