Доступність посилання

ТОП новини

Проурядова більшість провалила урядові закони


Київ – Несподівані для багатьох голосування відбулися у вівторок у Верховній Раді. Дві фракції, що входять до складу проурядової більшості, не підтримали внесені урядом законопроекти.

Якщо фракція Партії регіонів пропонувала закрити тему виборів і перейти до законопроектів, то опозиціонери наполягали на створенні парламентської слідчої комісії з розслідування фактів втручання влади у виборчий процес та розгляді питання про переголосування в кількох регіонах.

«Місцеві вибори чітко продемонстрували, що в державі відпрацьована схема узурпації однією політичною силою влади на всіх рівнях», – заявив перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем’якін.

Утім, спікер Володимир Литвин зазначив, що переголосування може бути лише після відповідного рішення суду. А розгляд питання про створення парламентської комісії перенесли на 3 листопада.

Уряду порадили подумати про аграріїв


Несподівано для багатьох урядові законопроекти про якість харчових продуктів та про скасування до літа наступного року імпортного мита на сухе молоко, вершки, масло, а також картоплю та гречку не набрав необхідної кількості голосів навіть для повторного розгляду.

Причому, проти урядової ініціативи, спрямованої на те, щоб збити ціну на соціальні продукти, виступили не лише опозиціонери, а й депутати з Блоку Литвина та Компартії, що входять до складу більшості. Вони закинули урядові, що його ініціатива шкодить інтересам українських аграріїв.

«Приїхали! Сама потужна аграрна держава в Європі закуповує сільгосппродукцію без мита», – закинула урядові депутат-комуністка Катерина Самойлик.

«Це нормальна робоча ситуація», – неохоче прокоментував депутат-регіонал Владислав Лук’янов провал урядового законопроекту.

Чорновіл припускає, що Льовочкін «добиває» Азарова

Позафракційний депутат Тарас Чорновіл, який входить до складу більшості, вважає, що поведінку фракцій КПУ та Блоку Литвина можна пояснити однією з двох причин.

«Або (урядовці) забули, що треба елементарно поспілкуватися з представниками більшості: почути їхню думку, переконати, підкупити в черговий раз. Або у випадку провалу урядових законопроектів ще тихенько відігрується другий нюанс. Напряму керівництво Кабміну не може вплинути на союзників, вони – там контакт іде не напряму а через Адміністрацію Президента. А Адміністрація Президента грається в серйозну гру «добий цей уряд», – каже Тарас Чорновіл.

Разом з цим, депутат висловив переконання, що комуністи та литвинівці не підтримають опозиційну ініціативу щодо ревізії результатів місцевих виборів. «Бо це питання не Кабміну, це питання вже зачіпає інтереси Президента», – зауважив Чорновіл.

Антикорупційні закони виявилися «недосконалими»

Також сьогодні депутати відправили на доопрацювання антикорупційний законопроект, який передбачав обов'язкову декларацію витрат посадовцями, починаючи від депутатів місцевих рад і закінчуючи Президентом, а також декларації їхніх родичів. Депутати від фракцій більшості зазначили, що документ не може бути підтриманий через те, що він недосконалий.

Крім того, депутати відправили на повторне перше читання проект закону про конфлікт інтересів у діяльності публічних службовців, який також передбачав декларування посадовими особами не тільки доходів, але й витрат.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Дивитись коментарі (35)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG