Доступність посилання

ТОП новини

Севастопольські регіонали не обійдуться без коаліції


Севастополь – Попри те, що функціонери Партії регіонів оголосили Кримський півострів, як і Донбас, своїм базовим регіоном, на виборах у Севастополі їм не вдалося взяти міську раду під повний контроль. Голова Севастопольської міської державної адміністрації, лідер місцевих регіоналів Валерій Саратов уже оголосив про намір сформувати пропрезидентську коаліцію. Разом із тим, севастопольські комуністи заявили про створення об’єднаної опозиції.

Хоча формально севастопольський виборчком уже оголосив офіційні підсумки, усе ж результати виборів у кількох округах ще оскаржуються в судах. За попередніми даними, Партія регіонів матиме 45 мандатів, як і в минулому складі міськради.

Валерій Саратов
Попри те, що це – більшість із 76 депутатів за списком, Валерій Саратов заявив про готовність до створення коаліції з представниками Народної партії (3 депутати) і партії «Сильна Україна» (4), які у Севастополі очолюють колишні мери міста Леонід Жунько та Іван Єрмаков.

Найбільшу після регіоналів фракцію матимуть представники партії «Руський блок». До речі, після того, як Радіо Свобода повідомило, що в лавах цієї партії балотується колишній заступник командувача Чорноморського флоту Росії, віце-адмірал Олександр Ковшар, той напередодні голосування зняв свою кандидатуру. Російський адмірал пояснив, що зазнає тиску українських спецслужб, ті, начебто, шукають його російський паспорт.

Попри те, що «Руський блок» тепер матиме 9 мандатів, це – удвічі більше, аніж у міськраді попереднього скликання/ Місцеві експерти вважають це поразкою прокремлівських сил. Ті раніше хвалилися підтримкою їх більшості севастопольців, з яких понад 70% – етнічні росіяни.

У Севастопольській міськраді також буде 8 комуністів, 3 прогресивних соціалістів, 2 представники Партії честі і боротьби з корупцією і по одному члену Партії пенсіонерів та «Фронту змін», які перемогли у мажоритарних округах.

Чи буде сильна опозиція у Севастопольській міськраді?

Євген Дубовик
Місцеві експерти досить скептично ставляться до можливостей опозиційних сил об’єднатися і зберегти свій вплив. Днями лідер севастопольських комуністів Василь Пархоменко заявив про створення об’єднаної опозиції у складі фракцій КПУ, «Руського блоку» та ПСПУ. Однак, йому одразу відповів вітренківець Євген Дубовик: із комуністами доти, доки вони входять у Верховній Раді України у пропрезидентську коаліцію, жодного об’єднання не буде.

Разом із тим, лідер місцевих регіоналів Валерій Саратов повідомив, що вже є депутати з інших партій, які бажають увійти до більшості, як тільки вона буде створена. Севастопольська преса пише, що серед «тушок», найвірогідніше, найбільше буде представників «Руського блоку».

Перша сесія нової Севастопольської міськради має відкритися 16 листопада.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG