Доступність посилання

ТОП новини

Українців закликали 27 листопада запалити свічку пам’яті


Київ – Громадський оргкомітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932–1933 років закликає громадян запалити 27 листопада свічки пам’яті про мільйони вбитих голодом. Про це на прес-конференції повідомив член цього оргкомітету Іван Васюник.

«Учасники Громадського оргкомітету закликають усіх людей доброї волі, незалежно від національності, громадянства та віросповідання, усіх, хто поділяє біль та скорботу українського народу, 27 листопада о 16.00 запалити свічку пам’яті за душі тих, хто став жертвою Голодомору», – мовиться в звернені громадського оргкомітету до співвітчизників.

Представник оргкомітету Євген Сверстюк підкреслив, що не потрібно політизувати вшанування пам’яті жертв Голодомору. «Запалення свічки пам’яті, поминання у церквах тих людей, які були поховані без відспівування – не потрібно політизувати цього заходу. Ми хочемо збудити в суспільстві дух пам’яті», – наголосив він.

За словами Івана Васюника, досі немає офіційної позиції влади щодо формату вшанування жертв Голодомору. «Ми очікуємо почути позицію влади про заходи, які будуть або не будуть проводити 27 листопада», – зауважив він.

І саме через відсутність позиції влади за ініціативи громадськості був створений оргкомітет із вшанування жертв Голодомору-геноциду 1932–1933 років.

До складу Громадського оргкомітету дали згоду увійти: академік Ігор Юхновський, доктор філософії, письменник Євген Сверстюк, екс-віце-прем’єри академік Микола Жулинський та Іван Васюник, генеральний секретар Світового конгресу Українців Стефан Романів, ректор Києво-Могилянської академії Сергій Квіт, ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Іван Вакарчук, відомі історики, культурні діячі, правозахисники.

На сьогоднішньому засіданні Громадського оргкомітету було затверджено план всеукраїнських заходів до Дня пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1923–33 років в Україні під загальною назвою «Голодомор 1932–33 – це геноцид. Пам’ятаємо», а також звернення до українців.

У зверненні, крім вищезазначеного заклику запалити свічки пам’яті, також міститься заклик до всіх церков та релігійних організацій України провести молитовні заходи та взяти участь в жалобних заходах із вшанування пам’яті жертв Голодомору.

Оргкомітет закликав політичні партії, громадські організації та інші інституції громадянського суспільства на аполітичній основі, за відсутності партійної чи іншої символіки, під національними прапорами із жалобними стрічками в Києві та на місцях приєднатися 27 листопада до акції.

Щороку в четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів, уперше запроваджений указом Президента України 1998 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG