Доступність посилання

ТОП новини

Резолюція Європарламенту щодо України не подобається євродепутату Сівецю


Депутат Європейського парламенту Марек Сівець

Київ – Депутат Європарламенту від Польщі Марек Сівець вважає резолюцію Європейського парламенту щодо ситуації в Україні спрощеною заради компромісу. Про це він заявив сьогодні на прес-конференції в Києві.

«Резолюція є компромісом, там дуже багато спрощень, і ці спрощення, на жаль, є необхідними», – зазначає депутат Європейського парламенту Марек Сівець.

Водночас, він вважає, що в цьому документі є «певна логіка». При цьому зауважив, що йому не подобаються деякі положення резолюції. «Я голосував за цю резолюцію, але в той же час я цю резолюцію не дуже полюбляю», – каже Сівець.

Зокрема, за словами європарламентарія, в одному з положень зазначено, що є стурбованість ситуацією, яка може підірвати свободу і плюралізм ЗМІ. Також є заклик до влади здійснити необхідні заходи для захисту цих суттєвих аспектів демократичного суспільства.

«Це дуже важкий запит, але в цьому ж положенні ми читаємо про той чи інший канал, про частоти, отже такий висновок, що дещо не співвідносні речі, – каже він. – Дуже важкий початок і більш конкретні речі є далі. Якби я був єдиним автором, я б по-іншому написав цей параграф».

Марек Сівець зазначив, що в Європейському парламенті поважають європейське прагнення України, але українцям ще належить багато зробити в плані розбудови демократії, Конституції і кращих відносин із ЄС.

«Ми звертаємося з цієї резолюцією до Президента, уряду, більшості у парламенті, оскільки у них є влада і вони відповідають за якість життя. Також це звернення до української опозиції. Передусім це вимога мати співпрацю між більшістю і опозицією в питаннях євроінтеграції», – зауважив євродепутат.

Марек Сівець також зазначив, що більшість депутатів Європарламенту відмовилась внести в положення резолюції, де йдеться про заклик Європарламенту до всіх партій у Верховній Раді забезпечити легітимну роботу уряду, речення про заклик до усіх партій не блокувати роботу Верховної Ради.

25 листопада Європарламент схвалив резолюцію щодо України. У документі, зокрема, ідеться про право України подати заявку на членство в ЄС.

Крім того, у резолюції мовиться про необхідність поліпшення виборчого законодавства i міститься заклик до української влади ретельно розслідувати всі повідомлення про порушення прав i свобод, припинити будь-які порушення i перевірити роль Служби безпеки України у випадках втручання в демократичні процеси.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG