Доступність посилання

ТОП новини

В Україні очікують на зростання інвестицій


Київ – Обсяги прямих іноземних інвестицій для України у 2011 році зростуть до 7 мільярдів доларів, вважають аналітики Міжнародного фонду Блейзера, які представили черговий економічний прогноз на наступний рік. Експерти припускають, що цього року обсяги інвестицій сягнуть 4,5 мільярдів, а в 2011 році зростання відбудеться переважно за рахунок надходжень на Євро-2012 та приватизації.

На поступову стабілізацію інвестиційної сфери сподівається Президент Віктор Янукович. Напередодні, під час Ради регіонів, глава держави навіть закликав вважати це «головною ознакою подолання кризових тенденцій».

Однак із ним не погоджуються деякі аналітики економічного сектору. Так, за результатами дослідження Міжнародного фонду Блейзера, інвестори досі побоюються вкладати значні кошти в українську економіку. На те є чотири основні причини: значні політичні ризики, високий рівень корупції, дерегуляція підприємницької активності та непередбачуване правове середовище. У фонді впевнені, що доки керівництво держави не візьметься за вирішення цих проблем, стрімкого збільшення обсягів інвестицій не відбудеться.

Сім мільярдів інвестицій не забезпечать прорив

Нині найкрупнішими інвесторами в українську економіку залишаються Кіпр, Швеція, Німеччина та Росія. Найбільші суми вони інвестують у фінансовий сектор. Цього року експерти радять очікувати 4,5 мільярдів доларів прямих іноземних інвестицій. Наступного року, на думку виконавчого директора Міжнародного фонду Блейзера Олега Устенка, вони сягнуть 7 мільярдів доларів – завдяки зростанню надходжень на Євро-2012 та приватизаційним проектам.

«Очікувані 7 мільярдів доларів – це дуже незначна величина, особливо в порівнянні з тими сумами, які Україна отримувала у докризовий період. Якщо припустити, що ВВП України наступного року складе 130 мільярдів доларів, то 7 мільярдів – це точно не та сума, яка може забезпечити серйозний прорив країни», – зазначає він.

Натомість директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин вважає, що суттєвого зростання в економічному секторі України не відбудеться. «Відверто кажучи, з тим самим Євро-2012 треба було починати раніше, щоб уже цей рік був таким собі визначальним. На жаль, очікувати реального прориву немає підстав. Якщо згадати, що минулого року українська економіка впала на 15%, навіть при щорічному зростанні у 4% ми досі не вийшли на попередній рівень. У найкращому випадку, ми наступного року вийдемо на рівень 2007 року», – зазначає експерт.

Владі дають 2 роки на реформи – соціолог

Водночас соціолог компанії R&B Group Євген Копатько каже, що нинішня українська влада «приречена на реформи». Це, на його думку, стосується і соціальної сфери, і вживання заходів для покращення бізнес-клімату. Оптимальний період для проведення такого типу реформ, вважає соціолог, – 2011 рік. «В одному з опитувань ми поставили таке запитання: скільки владі потрібно часу, щоб вийти з кризи? Близько половини респондентів сказали, що не менше двох років. Це дещо розширює можливості, але зловживати ресурсом довіри до безкінечності неможливо», – додає Євген Копатько.

Нині український уряд та парламент працюють над державним бюджетом на наступний рік. Документ обіцяють ухвалити до 24 грудня. Напередодні міністр фінансів Федір Ярошенко наголошував, що у проекті держбюджету витрати на економічну діяльність збільшені на 7,5 мільярдів гривень.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG