Доступність посилання

ТОП новини

Конфузи політиків: хто переміг – Президент, Кабмін чи Верховна Рада?


Київ – Багатим був рік, що минає, на неординарні заяви політиків. Найбільше так званих «ляпів» припустився глава держави Віктор Янукович, у чиєму списку – численні лінгвістичні та географічні конфузи. Серед інших «красномовних» політиків опинилися і глава уряду Микола Азаров, і народні депутати.

Лідером серед політиків за кількістю… «неточностей» у своїх публічних промовах став Президент України Віктор Янукович. Рік, що минає, він розпочав іще кандидатом на посаду глави держави. Наприкінці січня під час одного з телемостів Янукович спочатку назвав Антона Чехова «українським і російським письменником», а потім – «видатним поетом».

За перший рік свого президентства Віктор Янукович також переплутав зокрема Косово із Сербією та Чорногорією, а Північну Осетію – з Південною.

Нещодавно, коментуючи розгін мітингувальників на центральній площі у Києві, Президент протягом десяти секунд намагався пригадати слово «ялинка». «На тому місці, де стояли намети, вже встановлюється новорічна… «йолка», і люди почнуть дуже-дуже скоро святкувати Новий рік», – зазначив Віктор Янукович.

Азаров переймався «кровосісями» і «потняками»

Прем’єр-міністр Микола Азаров у 2010 році відзначився вивченням державної мови. «В країні сформувався цілий прошарок «кровосісів» бюджетних коштів. Тепер ми цих упирів ліквідуємо» – так прокоментував нагальність ухвалення закону про держзакупівлі глава уряду.

«Всіх прошу підготуватись до масштабного вивчення цього системного закону, його роз’яснення «потнякам» податків», – так Микола Азаров закликав можновладців ознайомитися з новим Податковим кодексом.

Верховна Рада: бійки, суперечки і… 4 невідомих депутата


У Верховній Раді спостерігалися непоодинокі мовні баталії між спікером та народними депутатами. Наприклад, під час одного з засідань Володимир Литвин гостро розкритикував небажання представників деяких політичних сил продовжувати роботу у парламенті.

«Я хочу сказати тим, хто кричить, одну фразу, запишіть її: «Ви не вмієте навіть кусати, ви вмієте тільки лизати», – сказав він. На це отримав різку відповідь депутата від БЮТ Володимира Філенка: «Пане голово, ваша остання репліка дає мені право сказати, що не вам нас учити, як погано лизати і «сосати».

16 грудня у стінах українського парламенту відбулася бійка між низкою депутатів Партії регіонів та БЮТ. Після сутички шестеро представників опозиції опинилися у лікарні. Попри це, «регіонал» Михайло Чечетов так прокоментував ситуацію: «Партія регіонів поводиться дуже культурно і тактовно».

В одному з ефірів Радіо Свобода лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко, коментуючи імовірність виходу цієї політ сили з провладної коаліції, дещо «перерахував» кількість народних обранців. «Ми всередині парламенту проводимо активну роботу. А чому? Тому що сьогодні у Верховній Раді 450 депутатів, з них 427 є виразниками потужного капіталу. Тільки ми, 27 комуністів, захищаємо інтереси простих трударів», – наголосив він.

Весь рік був суцільним курйозом – Ірванець

Письменник Олександр Ірванець, підбиваючи підсумки року, що минає, зазначив у коментарі Радіо Свобода, що український політикум відзначився переважно невеселими політичними курйозами.

«Курйозом були насамперед результати виборів у лютому, а далі вже пішло по висхідній. Курйозами у сумному значенні цього слова були всі ці спроби міністра освіти змінити нашу історію. Ну а те, що вища посадова особа не може з першого разу вимовити слово «археологія», плутає Південну Осетію з Північною… Зрештою, весь цей рік був суцільним курйозом, але швидше прикрим і несмішним, який хочеться пошвидше забути», – підсумовує Олександр Ірванець.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG