Доступність посилання

ТОП новини

Українська економіка відновлюється, але повільно – Світовий банк


Київ – У 2011 році триватиме відновлення економіки України, йдеться у звіті Світового банку. Водночас документ констатує, що темпи зростання залишаються удвічі повільнішими, ніж були до кризи. Крім того, швидкість оздоровлення української економіки є значно нижчою, ніж у країнах, що розвиваються. Експерти Світового банку вбачають шанс України в експорті сільськогосподарської продукції.

Згідно зі звітом Світового банку, світова економіка рухається від посткризової фази одужання і поступового зміцнення до уповільненого, однак все ж стабільного зростання, при цьому майже наполовину глобальному зростанню сприяють країни, що розвиваються, які у 2011 році, у середньому, збільшать свій внутрішній валовий продукт на 6 відсотків.

Водночас, за прогнозами Світового банку, Україна збільшить свій ВВП лише на 4 відсотки, тоді як до кризи цей показник зростання становив 8 відсотків. Якщо країна не проведе структурних реформ своєї економіки, наслідки наступної кризи будуть ще гіршими, зазначив директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Мартін Райзер.

А старший економіст Світового банку в Україні Пабло Сааведра нагадав, що вже у 2012 році світ очікує продовольча криза, що призведе до різкого зростання цін на сільськогосподарську продукцію. За його словами, скасування Україною експортних обмежень дозволило б збільшити темпи зростання ВВП у середньостроковій перспективі.

«Україна є одним із найбільших експортерів, зокрема, пшениці. Тому, в умовах зростання цін на харчі, Україна матиме економічну вигоду. Утім, якщо економічна політика буде такою як у 2010 році, коли експорт зерна був обмежений, то Україна ризикує втратити можливі зиски. Але може отримати і прибутки, якщо торговельна політика буде адекватною», – зауважив економіст Світового банку.

Спочатку реформи, потім скасування квот на зерно – експерт

Економічний експерт Віктор Лисицький вважає, що аграрний сектор України, який не реформувався десятиліттями, в умовах відсутності обмежень на експорт сільгосппродукції не зможе стати локомотивом національної економіки.

«Наш експорт є недостатньо конкурентоспроможним. Ми майже нічого не зробили в оновленні нашого агропромислового комплексу. Починаючи з того, що інфраструктура жахлива: розбиті дороги та кинуті села. Зняття обмежень на експорт зерна, теоретично, прискорить наше зростання. Але які будуть наслідки для всієї економіки в цілому? Відповідно, повинні тоді піти внутрішні ціни в гору», – наголосив Лисицький.

Весь світ потребує товарів, що ми виробляємо – Бураковський

Директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський в інтерв’ю Радіо Свобода нагадав, що українська сільгосппродукція може знайти попит не лише на ринку продовольства.

«Весь світ потребує саме тих продуктів харчування, тих сільськогосподарських товарів, що ми виробляємо. З іншого боку, враховуючи відновлення цін на нафту і, очевидно, перспективи пов’язані з необхідністю захисту навколишнього середовища і вирішенням паливного дефіциту, Україна може стати суттєвим гравцем на ринку виробництва компонентів для біопалива. Ясно, що це є певний шанс», – зазначив Бураковський.

Звіт Світового банку засвідчує, що у 2010 році та у перспективі на 2011 рік зростання української економіки забезпечується відновленням у світі попиту на металопрокат та відновленням співпраці з Міжнародним валютним фондом.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG