Доступність посилання

ТОП новини

Заяву Могильова щодо кровопролиття у День Соборності спростував його заступник


Анатолій Могильов
Анатолій Могильов

Київ – Заступник міністра внутрішніх справ Віктор Ратушняк фактично спростував заяву свого шефа Анатолія Могильова про можливе кровопролиття у День Соборності. Таку заяву він зробив під час зустрічі з організаторами акції 22 січня на Софійській площі. Сам Могильов на зустріч не з'явився. Його прес-служба послалася на зайнятість міністра оперативною діяльністю у зв'язку з вибухами у Донецькій області. Тим часом в опозиції кажуть, що голова МВС зробив свою заяву, щоб зірвати святкову акцію у Києві.

За словами заступника міністра внутрішніх справ Віктора Ратушняка, на час заяви голови МВС Анатолія Могильова інформація про можливі заворушення у День Соборності існувала, однак вона була перевірена, і наразі підтвердження немає. Ратушняк також запевнив, що під час акції 22 січня міліція не має наміру вживати силові заходи проти громадян, однак уважно стежитиме за подіями і обов’язково затримуватиме порушників.

«Дійсно, була така інформація, але працівниками органів внутрішніх справ, служб інших силових структур зроблено все, щоб інформація не підтвердилася, вірніше, не реалізувалася. Заходи, ми можемо запевнити, будуть проходити мирно. При повному забезпеченні охорони громадського порядку. В заходах буде брати майже 60 тисяч осіб. Міліція ніяких силових заходів вживати не буде. Будемо документувати і затримувати», – заявив заступник голови МВС.

Віктор Ратушняк також повідомив, що до участі в акції заявлено 60 тисяч громадян, однак, за прогнозами міліції, їх буде близько 2,5 тисяч. Крім того, заступник міністра запевнив, що міліція не перешкоджатиме в’їзду до Києва організованим групам охочих взяти участь у заходах, присвячених Дню Соборності. За його словами, ДАІ лише перевірятиме транспортні засоби на дотримання технічних вимог.

22 січня на Софійській площі спочатку молитимуться

Оскільки у МВС запевнили, що не заважатимуть проведенню святкування, то о 14-й на Софійській площі все відбудеться за планом, сказав Радіо Свобода координатор оргкомітету акції Михайло Ратушний.

«Перед початком мітингу глави церков Філарет, Гузар і євангелістських церков відслужать молебень-молитву. Після того відкриє мітинг голова оргкомітету Дмитро Павличко, який проводив мітинг 21 рік тому. Після цього йдуть виступаючі. За списком це виходить так: Тимошенко, Данилюк, представник «Фронту змін» і далі політичні партії йдуть, за кількістю голосів, отриманих під час останніх місцевих виборів. Ми були готові надати і Партії регіонів слово, але вони не підтвердили свою участь у Вічі», – повідомив Ратушний.

Заява Могильова – це намагання залякати людей – Семинога

Заява Анатолія Могильова про можливе кровопролиття у День Соборності прозвучала з певною метою, сказав в інтерв’ю Радіо Свобода один із організаторів святкової акції, народний депутат від БЮТ-«Батьківщини» Анатолій Семинога.

«Треба зняти ту напруженість, що є в суспільстві через те, що прозвучало у Верховній Раді від міністра. Це намагання просто залякати людей, щоб вони не прийшли на цю акцію, щоб ця акція була менш численна або щоб взагалі її не було. Тепер ми почули, що це просто оперативна інформація, яка не підтверджується. Тому ми можемо сказати своїм прихильникам, що ніяких там провокацій не буде. Відбудеться мирна акція, ми можемо зібратися і відзначити цей день, як ми це робили і в попередні роки», – наголосив депутат.

У зустрічі з керівництвом МВС брали участь представники партій і громадських організацій, які заявили про проведення 22 січня святкових заходів із нагоди Дня Соборності.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG