Доступність посилання

ТОП новини

ЄС ухвалює санкції проти 158 представників режиму в Білорусі


Прага – Європейський Союз заборонив в’їзд на свою територію 158 представникам режиму Олександра Лукашенка. Також уряди 27 країн ЄС заморозять активи цих осіб на своїй території. ЄС ухвалив санкції проти режиму Олександра Лукашенка після того, як його влада брутально придушила протести проти порушень на президентських виборах 19 грудня, та масових арештів в лавах опозиції.

Європа як ніколи була солідарна щодо того, що події у Білорусі заслуговують на санкції, тож всередині блоку з 27 країн обговорювали лише питання про те, проти кого конкретно вони мають бути спрямовані. Міністри закордонних справ вирішили, що це має бути заборона на в’їзд до Європейського Союзу та замороження активів для людей, які брали безпосередню участь у придушенні протестів 19 грудня та у репресіях проти представників опозиції. Очікується, що подібні санкції проти режиму Лукашенка запровадять і Сполучені Штати.

Як і очікувалося, цьогорічний список є ширшим, ніж той, який складали у Брюсселі у 2006 році після того, які і тодішні президентські вибори виявилися далекими від європейських демократичних стандартів. Тоді ЄС зробив нев’їзними близько 40 офіційних осіб, включно з президентом Лукашенком. Але пізніше, коли Мінськ почав робити кроки щодо демократизації, ці санкції були зупинені.

Після президентських виборів у Білорусі були заарештовані сотні людей, включно з чотирма кандидатами на посаду президента. Самі вибори закордонні спостерігачі визнали далекими від демократичних стандартів.

«Жодні майдани і площі нашому суспільству не загрожують» – Лукашенко

У суботу, напередодні засідання міністрів закордонних справ, коли очікувалося їхнє рішення щодо санкцій, у Мінську випустили з ув’язнення кількох опозиціонерів, включно з кандидатом на посаду президента Володимиром Некляєвим та дружиною іншого кандидата, журналісткою Іриною Халіп. Ïї чоловік, Андрій Санніков, залишається під арештом, та й випущені з в’язниці мають залишатися під домашнім арештом.

У самій Білорусі на новину з Брюсселя ще не відреагували, але у своїй інавгураційній промові президент Олександр Лукашенко був сповнений рішучості продовжувати йти обраним шляхом.

«Жодні майдани і площі нашому суспільству не загрожують. Безпеку та стабільність у білоруському домі ми збережемо від усіляких зазіхань, як ззовні, так і зсередини», – заявив він.

Раніше президент Лукашенко, очікуючи, що проти Білорусі можуть вжити й економічних санкцій, погрожував ЄС запровадженням санкцій у відповідь.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG