Доступність посилання

ТОП новини

Який саме «подарунок» готує Тимошенко Януковичу до 7 лютого? (Європейська преса)


Прага – У центральних європейських газетах знову з’явилася «гаряча» інформація WikiLeaks про візит українського Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко до Лівії у середині травня 2009 року. Тут, серед іншого, оприлюднені деякі деталі своєрідної співпраці українського посольства в Тріполі з російськими колегами. Чимало західних видань рясніють негативними інформаціями про відставання України і Польщі у підготовці до Євро-2012. Оглядачі також губляться в здогадах, що за подарунок готує один із лідерів опозиції, Юлія Тимошенко Президенту Януковичу до річниці його обрання – 7 лютого.

Британська «Дейлі Телеґраф» оприлюднила одну з телеграм посла США в Тріполі, котра інформує про деталі візиту українського Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко до Лівії у середині травня 2009 року. Окрім деталей про планованих для обговорення та пізнішого можливого підписання проектів 17 двосторонніх угод між режимом Каддафі та українською владою, у телеграмі йдеться про своєрідність роботи українського дипломатичного представництва в Тріполі. Згідно з американською телеграмою з лівійської столиці, що її оприлюднив сайт WikiLeaks, чимало конфіденційної інформації про ймовірну військово-технічну і цивільну ядерну співпрацю, а також співробітництво у галузі вищою освіти, що містилася у тих проектах 17 угод, котрі привезла Юлія Тимошенко до Тріполі, відразу ж стала відома в російському посольстві, бо «російський представник Анатолій Мартинов повідомив... у червні, що отримав деталі про всі наміри співпраці від українського посла в Тріполі відразу ж після візиту Юлії Тимошенко». У цьому документі також відзначений скептицизм лівійської сторони щодо такої співпраці з Україною, тобто, вони «дуже сумнівалися у пропозиціях з огляду на напруження між українським Прем’єр-міністром і Президентом та сприймали Україну не надійним місцем для інвестицій».

Швейцарська «Нойє Цюрхер Цайтунґ» інформує, що «за півтора року до «Євро-2012» у Польщі та Україні в заголовках західних газет домінують великі негативні оцінки». Газета зауважує, що «Україна порушує графіки зведення нової інфраструктури до «Євро», а «Польща не може дати раду з небезпечними футбольними хуліганами».

Австрійська «Ді Прессе» висвітлює намагання влади у Києві заборонити власникам балконів у центрі Києва не лише сушити нижню білизну, але й з’являтися на цих балконах у напівголому вигляді. Нові правила етикету киян, як інформує австрійська газета, «мають контролювати ситуацію, насамперед у зоні в радіусі 500 метрів від національного стадіону в Києві, де будуть проводитися футбольні матчі Євро-2012. Газета також повідомляє, що деякі з власників балконів вже «підключили адвокатів, що, мовляв, люди можуть робити на території своєї приватної власності усе, що їм заманеться».

Московська «Нєзавісімая газета» вважає, що Президенту Януковичу нічим особливо «порадувати» українців до річниці свого обрання 7 лютого, хоча владу свою він зміцнив ще сильніше, аніж свого часу Леонід Кучма. Експерти, котрих цитує видання з Москви. вважають, що соціальне напруження в державі наростатиме і не виключені нові масові акції протесту бо, на думку соціологів, «до грудня минулого року безпрецедентний кредит довіри нової влади вже був вичерпаний». «Нєзавісімая газета» також стверджує, що «Юлія Тимошенко готує подарунок до річниці Президента – лідер опозиції заявила, що її команда готує «чіткий і конституційний план» усунення Януковича від влади».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG