Доступність посилання

ТОП новини

В Єгипті нова хвиля демонстрацій


Прага – У столиці Єгипту Каїрі та інших містах країни пройшла нова хвиля демонстрацій. Ще не встигли військові очистити центральну площу Тахрір у Каїрі від тисяч демонстрантів, як її заповнили невдоволені сотні поліцейських, котрі обвинувачують Міністерство внутрішніх справ у провокаціях проти антиурядових сил. А банківські службовці паралізували одне з відділень Банку Александрії в Каїрі, вони вимагають вищої зарплати. Мубарак пішов, але проблеми Єгипту залишаються. Чи вирішить їх військова влада, що зліквідувала конституцію та парламент Єгипту?

Поки що кабінет на чолі з прем’єром Ахмедом Шафіком працює під контролем військових. Армійське керівництво проголосило 13 лютого, що буде при владі 6 місяців або до нових виборів і ухвалення нової конституції в країні.

Це повідомлення вітала маса учасників антиурядових виступів. Один із них, Хасан Алейді, зауважив: «Рішення командування створити нову конституцію, розпустити Народну асамблею, парламент, розпочати нове життя відповідно до стандартів свободи – все це ми вже започаткували і спокійно та впевнено рухаємося у правильному напрямку. Це те, чого хоче вулиця».

Хоча армія витіснила з площі Тахрір останніх протестувальників, все ж частина опозиції вже організувала так звану Раду опікунів із метою захисту основних цілей революції та продовження тиску на Збройні сили. Хоча більшість єгиптян вже стомилася і хоче нормального життя.

Прем’єр уряду Ахмед Шафік, який працює під контролем військових, каже, що пріоритет влади номер один на сьогодні є «відновлення безпеки і полегшення щоденного життя для наших громадян».

Військові пообіцяли розслідувати діяння деяких міністрів

Нова влада військових вже заявила, що розпочала розслідування діянь деяких міністрів влади Мубарака і обіцяє повернення державі частини коштів, котрі контролював попередній режим.

Після вигнання Мубарака чимало працівників установ і банків сподіваються на покращення умов праці та зниження корупції.

«Ми висували такі вимоги упродовж багатьох років до цього, але все в одне вухо потрапляло, а з другого вилітало. Тих, що протестували, викидали за двері банку. У нас кричущі розриви у зарплатах між купкою менеджерів і масою пересічних працівників. Це астрономічні різниці», – сказав Радіо Свобода один зі страйкарів-банківських службовців відділення Банку Александрії в Каїрі.

Вимагають підвищення зарплат також працівники громадського транспорту, туризму, спортивних і молодіжних організацій.

Тим часом плани Мубарака, який, як вважають, перебуває нині в приморському Шарм-аш-Шейху, ще не ясні. Його рахунки в Швейцарії під арештом.

Революція в Єгипті викликала масові протести в Алжирі, Ємені, а також стала причиною кризи серед палестинського керівництва.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG