Доступність посилання

ТОП новини

Гілларі Клінтон: наша спільна мета – багатша і демократичніша Україна


Архівна фотографія. Держсекретар США Гілларі Клінтон і міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, 2 липня 2010 року
Державний секретар США Гілларі Клінтон у рамках роботи комісії зі стратегічного партнерства США-Україна зустрілася з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком.

«Ми обговорили багато питань, у тому числі подальшу співпрацю в питанні нерозповсюдження ядерної зброї, а також нашу підтримку намірів України посилювати демократію і верховенство права, співпрацю у таких глобальних справах, як безпека харчів та боротьба зі СНІДом», – сказала Клінтон.

Клінтон: більше прозорості уряду, влади закону, захисту свободи слова і ЗМІ

Як зауважила Гілларі Клінтон, США роблять усе для того, щоб «досягти нашої спільної мети: збудувати безпечнішу, багатшу і демократичнішу Україну».

Клінтон також наголосила на тому, що США очікують, «що Україна продовжуватиме виконувати зобов’язання, які взяв нас себе Президент Янукович».

«Мова йде про більшу прозорість уряду, верховенство права, захист свободи слова і ЗМІ, повноцінну юридичну реформу в партнерстві з українським народом, який і є носієм влади в країні, в тому числі з лідерами опозиції і представниками громадянського суспільства», – заявила Клінтон.

Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив, що Україна сподівається на підтримку США в досягненні серйозних планів на шляху до європейської інтеграції.

«Ми передамо послання та думки США у Києві. Водночас ми сподіваємося, що й наші тези, які ми оприлюднили й обговорили, почують у Вашингтоні», – зазначив Грищенко.

Керівники двох відомств підписали меморандум про взаєморозуміння в питанні щодо боротьби з торгівлею людьми.

Грищенко запевняє про демократію і реформи

Напередодні засідання Комісії зі стратегічного партнерства США-Україна міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко виступив в Інституті Карнеґі у Вашингтоні.

Грищенко заявив, що він не погоджується з тими, хто стверджує, що «ситуація з демократичними свободами в Україні погіршується».

«Це спекуляції, які відображають емоційну реакцію частини суспільства, яка досі не хоче визнавати результати президентських виборів. Але їхні заяви, на мою думку, не відображають реальних фактів. Якщо ви відвідаєте Україну сьогодні, то побачите рівень політичної прозорості, яку можна порівняти із західними демократіями», – заявив Грищенко.

За словами міністра, з приходом Віктора Януковича до влади в Україні розпочались справжні реформи.

Рибачук: в Україні немає діалогу між суспільством і владою

Колишній голова адміністрації екс-Президента Віктора Ющенка Олег Рибачук, який був у залі, заявив, що «в країні все відбувається навпаки».

«Немає діалогу між суспільством і владою... Про стосунки влади і бізнесу можна запитати у підприємців. Але те, що організатори податкового Майдану досі або заарештовані, або ходять на допити, як на роботу, – це факт», – наголосив Рибачук.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG