Доступність посилання

ТОП новини

Розвиток прикордоння вигідний Україні та Польщі


Львів – Близько мільярда доларів США інвестували в Україну польські фірми. У понад тисячу підприємств вкладений польський капітал. При цьому Україна і Польща не використовують свій потенціал економічного розвитку, зазначали у Львові учасники ІІ українсько-польського економічного форуму «Самоврядування. Економіка. Приязний кордон».

У форумі, що проходить у рамках проекту «Центр польсько-української співпраці», беруть участь близько 150 учасників. А це українські та польські підприємці, представники місцевого самоврядування, фахівці різноманітних інституцій.

Вони зазначали, що місцеві органи влади мають створити найсприятливіші умови для співпраці між обома країнами. Адже візовий режим не лише створює труднощі для українців, але й становить перешкоду для поляків, оскільки суттєво зменшилась торгівля у прикордонні. Тому польська сторона намагається полегшувати візову політику.

Польські фірми хочуть інвестувати в Україну

Президент польсько-української господарської палати Пйотр Ґузовський зазначив Радіо Свобода, що перепоною у співпраці між двома країнами є те, що існують обмеження щодо ввезення українських продуктів у Польщу.

«Коли ми стали членом ЄС, експорт українських продуктів у Польщу становить мізер, за винятком кількох товарів. Але це водночас є викликом для України, щоб вирішити цю проблему. Польські бізнесмени не мають довіри до України. Бо є проблеми із поверненням ПДВ, корупцією у судочинстві», – наголосив експерт.

Польща потребує української сировини, зокрема, соняшникового насіння. До того ж Україна є великим ринком, який розвивається.

Для польських фірм, які хочуть інвестувати в Україну, перепонами є численні митні процедури і бюрократичний тиск на підприємництво.

«Україна не використовує своїх можливостей, сюди надто мало надходить інвестицій. Бо важливим є не лише робоча сила, освіта людей, але й місцеве самоврядування, яке має створювати умови для співпраці, гарантувати стабільність, тоді і прийде капітал», – каже Пйотр Ґузовський.

Євро 2012 – шанс для поліпшення співпраці між двома країнами

Оскільки наступного року збільшиться кількість туристів з нагоди проведення Євро-2012, то це дає можливість розвиватись прикордонню, наголошували учасники спільного форуму.

Керівник громадської організації «Європейський діалог» Ігор Каспрук каже, що місцеві органи влади вже активно цікавляться спільними проектами, досвідом Польщі.

«Це готелі, крамниці, кав’ярні і навіть сувенірна продукція, культурна співпраця. Футбол футболом, а результат буде і через два роки після події», – зауважує Ігор Каспрук.

До того ж до наступного року Польща розбудує два пункти пропуску через українсько-польський кордон Будомеж і Корчова, а також має працювати українсько-польський прикордонно-митний контроль з польського боку.

А ще Україна сподівається, що Польща під час головування в Євросоюзі переконає інших членів ЄС у доцільності збільшення зони малого прикордонного руху з 30 до 50 кілометрів. Адже це, на думку експертів, сприятиме збільшенню товарообігу та економічній регіональній співпраці.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG