Доступність посилання

ТОП новини

Європа тестуватиме свої атомні електростанції


Прага – Європейський Союз випробовуватиме надійність європейських атомних електростанцій. Про це заявив комісар Євросоюзу з питань енергетики Ґюнтер Еттінґер після консультацій з міністрами енергетики країн ЄС та представниками галузі ядерної енергетики, які зібралися на екстрену нараду в Брюсселі після серії аварій на японських атомних електростанціях.

Аварії на японських атомних електростанціях, що сталися внаслідок землетрусу і цунамі, занепокоїли громадськість та політиків Європейського Союзу. У відповідь на це занепокоєння комісар ЄС з питань енергетики Ґюнтер Еттінґер скликав на надзвичайну нараду міністрів енергетики з усіх 27 країн ЄС, представників атомних електростанцій та регуляторних органів. Результатом наради стала домовленість про те, що в Європі будуть проведені перевірки надійності роботи АЕС.

«Я вдячний, що нам вдалося досягти згоди щодо того, що ми проведемо випробування на надійність на всіх атомних електростанціях в усіх країнах-членах ЄС», – зазначив Ґюнтер Еттінґер.

Випробування полягатимуть у комп’ютерній симуляції того, як атомні електростанції впораються з наслідками природних катастроф, включно з землетрусами і цунамі, залежно від місця розташування електростанцій.

За словами єврокомісара, наступного тижня відбудеться ще декілька зустрічей, під час яких будуть з’ясовані деталі, критерії та стандарти тестів. За словами Еттінґера, тести будуть проведені «якомога швидше», хоча з найбільшою правдоподібністю, вони не відбудуться раніше, ніж у червні.

Тести будуть добровільними

Оскільки ядерна енергетика належить до компетенції кожної окремої країни члена ЄС, тести будуть добровільними. Проте, за словами Еттінґера, зустріч міністрів із усіх країн Євросоюзу засвідчила їхню готовність перевірити усі 134 атомні електростанції на території ЄС.

Представники енергетичної галузі підтримали ідею стрес-тестів. Керівник німецького енергетичного гіганта, компанії Е.О.N. Йоганнес Тіссен погоджується, що стандарти галузі потрібно підвищувати.

«Безперечно, потрібно робити висновки. Ми не можемо покладатися на нинішні стандарти безпеки. Їх потрібно покращувати, і ми повністю підтримуємо цю ініціативу, щоб розробити нові стандарти і зуміти їх втілити», – наголосив Йоганнес Тіссен.

Також Європейський Союз закликав Агентство з ядерної енергетики ООН провести стрес-тести по всьому світу. Офіційні особи заявили, що сусідні країни, такі як Швейцарія, Росія та Туреччина, будуть запрошені до участі в європейських стрес-тестах.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG