Доступність посилання

ТОП новини

Головування Польщі у ЄС прискорить євроінтеграцію України?


Київ – Україна сподівається прискорення євроінтеграційного процесу під час головування Польщі в Європейському Союзі і підписання угоди про асоціацію. Про це заявив Голова Верховної Ради Володимир Литвин під час Українсько-литовсько-польської міжпарламентської асамблеї. У свою чергу маршалок Сенату Польщі Богдан Борусевич припустив, що ці сподівання можуть виправдатися. Водночас, він наголосив на тому, що в Україні залишається незавершеною низка необхідних для євроінтеграції реформ.

Угода про асоціацію між Україною та Євросоюзом може бути підписана вже у другій половині цього року, коли в ЄС головуватиме Польща, робить припущення маршалок Сенату Республіки Польща Богдан Борусевич.

«Я оцінюю перемовини, що відбуваються між Європейським Союзом та Україною дуже позитивно. Ми б хотіли, щоб угода про асоціацію була підписана під час нашого головування в ЄС. Але багато залежить від швидкості просування цих перемовин, обговорення складних тем. Багато залежить від самої України. Я сподіваюся, що ми цю угоду підпишемо», – заявив Борусевич.

За словами Богдана Борусевича, Україна має завершити судову реформу, провести боротьбу з корупцією, реформувати економічну та фінансову системи.

Спікер парламенту Литви: головний чинник євроінтеграції – вибір громадян

Водночас, голова Сейму Литви Ірена Дягутєнє заявила, що доки Україна не стане повноправним членом Європейського Союзу, не можна говорити про завершення роботи над побудовою європейської системи безпеки. Також спікер литовського парламенту відзначила, що головним чинником просування України до Євросоюзу має бути усвідомлений вибір громадян.

«У Європейському Союзі є загальні правила, які потрібно виконувати. Але головне питання – чи хоче народ України повернутися до європейської сім’ї. Таке усвідомлення свого вибору щодо подальшого просування у напрямку інтеграції до Євросоюзу дозволить виконати ті домашні завдання, що стоять перед Україною», – наголосила Дягутєнє.

Україна прагне угоди про асоціацію, але за певних умов – Литвин

У свою чергу, Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що Україна також прагне підписання угоди про асоціацію під час головування Польщі в ЄС. Утім, ця угода має враховувати інтереси щодо захисту та підтримки своїх виробників, наголосив він.

«Головне значення для нас має зміст угоди. Вкрай важливо, щоб була зафіксована європейська перспектива України. Ми виходимо з того, що зміст має відповідати взаємним інтересам і України, і Європейського Союзу. Ми сподіваємося, що буде розуміння України з боку Європейського Союзу. Ми сподіваємося, що ми завершимо цю роботу, насамперед, із таких чутливих питань, що стосуються, насамперед агропромислового комплексу», – зазначив Литвин.

Тим часом, перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв заявив, що Україна завершить переговори з Європейським Союзом щодо угоди про зону вільної торгівлі й безвізовий режим ще у першому півріччі цього року.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

Дивитись коментарі (5)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG