Доступність посилання

ТОП новини

«Русскоє єдінство» привезло у Львів 30-метровий червоний прапор


(ілюстраційне фото)

Львів – Сьогодні в Україні відзначають 66-у річницю перемоги у Другій світовій війні. Головні святкування, у яких братиме участь Президент Віктор Янукович, відбудуться у Києві на майдані Незалежності. Особливістю цьогорічних урочистостей є те, що поряд із державними прапорами на офіційних будівлях мали б висіти і червоні – так визначає закон, ухвалений парламентом, але ще не підписаний Президентом. Проте місцева влада західних областей України вирішила не вішати червоних прапорів і вшанувати у цей день загиблих у Другій світовій. Згідно з судовим рішенням, сьогодні у Львові заборонені політичні заходи, щоб унеможливити провокації з боку проросійських сил, які прибули у місто.

Представники кримської партії «Русскоє єдінство», які ще в неділю прибули у Львів, відмовились від маршу перемоги центральними вулицями міста, оскільки Львівський окружний адміністративний суд заборонив проводити 9 травня у Львові політичні акції. Але сьогодні зранку кримчани прийдуть на Марсове поле, де зберуться на панахиду і львівські регіонали.

Ймовірно, тут активісти «Русского єдінства» і планують розгорнуть 30-метровий червоний прапор, який вони привезли з собою. Прес-служба цієї політичної сили інформує, що її представники приїхали у Львів, щоб привітати ветеранів і подарувати їм червоний стяг.

«9 травня гості та жителі цього західноукраїнського міста не побачать наших орлів, нашої партійної символіки», – мовиться в повідомленні.

Також добровольці проросійської партії «Родіна» з Одеси вирушили у Львів потягом.

На вулицях міста правоохоронців не бракуватиме

Львівські правоохоронці поінформовані про чисельність представників проросійських сил, які прибули у Львів, знають про їхні плани на 9 травня і обіцяють не допустити будь-яких провокацій.

Однак представники ВО «Свобода» кажуть, що також прийдуть на Марсове поле і не допустять, щоб там гості з Криму та Одеси розгорнули червоний прапор.

Нині на вулицях міста посилено охорону. Відтак уже можна спрогнозувати, що Львів буде заблокований для проїзду.

Напередодні 9 травня місцеві політики закликали львів’ян не піддаватись на будь-які провокації з боку екстремістів. «Причиною цих провокацій, зокрема, провокації з червоним прапором, є відвернути увагу суспільства від складних економічних негараздів: безробіття, високих цін на продукти харчування, одяг», – зазначив рухівець Андрій Корнат.

75% мешканців Західної України проти червоного прапора

У Західній Україні війна розпочалась у 1939 році. І завершилось криваве лихоліття для українців не у 1945 році – боротьба тривала до середини 1950-х.

75 відсотків мешканців семи областей Західної України не підтримують рішення парламентарів про вивішування червоних прапорів на будівлях – це дані соціологічного опитування групи «Рейтинг».

Для більшості галичан 9 травня не асоціюється зі святом перемоги у війні, бо тоді протистояли два тоталітарні режими.

У Львові не був почутий заклик багатьох істориків і громадських діячів, щоб 9 травня стало днем пам’яті усіх загиблих в роки Другої світової війни. Запланована екуменічна молитва у центрі міста не об’єднала представників усіх релігійних конфесій.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG