Доступність посилання

ТОП новини

Обама і Камерон обіцяють посилити тиск на репресивні режими


Президент США Барак Обама і прем’єр-міністр Великої Британії Дейвід Камерон, Лондон, 25 травня 2011 року

Лондон – Президент США Барак Обама і прем’єр-міністр Великої Британії Дейвід Камерон пообіцяли, що й далі чинитимуть тиск на Лівію та інші авторитарні режими, а також наголосили, що засвоїли уроки воєнних авантюр часів президента Джорджа Буша та прем’єра Тоні Блера. Такі заяви вони зробили на спільній пресовій конференції після переговорів у середу. Барак Обама вперше відвідує Британію з державним візитом.

Барак Обама і Дейвід Камерон дали спільну прес-конференцію після ранкових переговорів, після чого американський президент удостоївся честі звернутися з промовою до обох палат британського парламенту.

На прес-конференції Обама і Камерон наголосили, що «унікальні» спеціальні відносини між Британією і США залишаються найважливішим елементом глобальної безпеки. Провідники двох країн пообіцяли, що не дадуть спокою лівійському диктаторові Муаммару Каддафі, доки він не піде у відставку і не дасть можливості лівійцям самим вирішити своє майбутнє. Також вони закликали до демократичних реформ у Сирії та Ємені.

Щодо Лівії американський президент Барак Обама заявив: «Каддафі та його режим повинні зрозуміти: послаблення тиску не буде. Велика Британія, Сполучені Штати та інші наші партнери застосовують широкі ресурси, які відповідають мандатові ООН, щоб чинити такий тиск».

Середа стала третім днем європейського турне Обами, що почалося з візиту до Ірландії. Його послання до союзників у Європі, і зокрема у Британії, полягає в тому, що традиційне довгострокове партнерство з країнами, що поділяють західні демократичні цінності, залишатимуться наріжним каменем американської закордонної політики, навіть якщо США і намагаються посилити взаємини з такими потугами, що розвиваються, як Китай та Індія.

Обама і Камерон також повідомили, що домовилися щодо політики стосовно Афганістану та повсталих арабських країн.

Дейвід Камерон із цього приводу заявив: «Президент і я домовилися підтримувати тих, хто працює для свободи. Такий сигнал ми дамо на зустрічі «Групи восьми» у Парижі завтра. Там ми просуватимемо велику програму економічної і політичної підтримки країн, що хочуть реформ. Саме тому ми мобілізуємо міжнародну спільноту на захист лівійського народу від режиму полковника Каддафі і продовжуватимемо виконувати резолюції ООН разом із нашими союзниками. І саме тому ми ще раз наголошуємо на нашій позиції: неможливо уявити майбутнє Лівії з Каддафі при владі. Він мусить піти».

Безпека в Афганістані перейде до рук афганського уряду

Барак Обама сказав, що США і Британія підтвердили важливість передачі відповідальності за безпеку в Афганістані афганському урядові.

«Ми обговорили поступ в Афганістані, де наші хоробрі вояки воюють пліч-о-пліч. Ми підтвердили важливість початку переходу заходів безпеки під афганський контроль цього року і завершення цього процесу до 2014 року. Ми обговорили можливості для примирення і політичного розв’язання, і це має відбуватися під проводом самих афганців», – зазначив американський президент.

Очікується, що Барак Обама оголосить про перший етап виведення військ з Афганістану вже через кілька тижнів. Британські військові керівники кажуть, що підтримають будь-яке рішення Обами. В Афганістані перебувають 10 тисяч британських військових і 100 тисяч американських.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG