Доступність посилання

ТОП новини

Ганна Герман:« Україна, як держава, не може бути байдужою до долі Дем’янюка» (світова преса)


Прага – Українці у світі підтримують засудженого в Мюнхені Івана Дем’янюка – так інформують впливові світові видання. Вони також повідомляють, що у Фонді Сімона Візенталя «не задоволені тим, що українська громадськість послідовно підтримує Івана Дем’янюка». Оглядачі зауважують, що Україна «законодавчо озброюється для відсічі загрозі торгової війни з боку Росії Володимира Путіна. Конгрес США вніс Україну до переліку країн з небезпечним рівнем комерційного піратства.

Впливова американська «Вашингтон Пост» наголошує, що українці підтримують звинуваченого у нацистських злочинах Джона (Івана ) Дем’янюка. Газета інформує, що засуджений німецьким судом за нацистські злочини 91-річний Джон Дем’янюк має мало союзників, якби не українці, багато з яких кажуть, що він став жертвою. Президент Українського конгресового комітету Америки, найбільш впливової у США організації українців, Тамара Олексій каже газеті, що «якщо буде якась можливість, щоб відновити йому (Дем’янюкові) громадянство США, то ми зробимо все можливе для цього». Олексій також додала: «Він має бути з родиною. Наша сердечна підтримка спрямована до нього і його родини, які зараз розділені. Це жахливо».

Син Дем’янюка Джон-молодший, що живе у США, дякує українцям за підтримку і каже, що, «якби не стійка підтримка української спільноти в США, то Ізраїль, очевидно, здійснив би свій смертний вирок над батьком». «Вашингтон Пост» повідомляє, що нині Джон Дем’янюка тимчасово живе у німецькому притулку для старих людей і очікує результатів оскарження адвокатами рішення суду в Мюнхені, який 12 травня визнав його винним у причетності до нищення у 1943 році понад 28 тисяч євреїв в нацистському таборі Собібор в Польщі. За вироком суду, Дем’янюк засуджений до 5 років ув’язнення, але має пройти процес оскарження рішення суду. Проблема відновлення громадянства США і рішення німецького суду – це окремі справи, і газета цитує федерального суддю в Клівленді (США), котрий каже, що Дем’янюк мусить відбути покарання в Німеччині.

«Вашингтон Пост» не знає, яку допомогу могла б надати Джонові Дем’янюкові Україна, але при цьому цитує радника Президента України Ганну Герман, яка сказала, що «Україна, як держава, яка зазнала величезних людських втрат під час Другої світової війни, звичайно, не може залишатися байдужою до справи Івана Дем’янюка». Тут же американське видання наводить слова доктора Ефраїма Зуроффа, керівника ізраїльської філії головного пошуковця нацистів Центру Сімона Візенталя, який каже: «Я думаю, що це дуже сумний феномен, коли українська спільнота послідовно підтримувала Дем’янюка, навіть при тому, коли були серйозні свідчення із самого початку, що він був учасником фінального рішення».

«Вашингтон Пост» також наводить думки багатьох українців з Німеччини і США, які вважають, що Джон Дем’янюк став жертвою подвійних стандартів з боку німецького правосуддя, суду країни, яка була головним архітектором Голокосту та дозволяє багатьом колишнім нацистам жити там на свободі.

Московська «Нєзавісімая газета» інформує, що Верховна Рада України планує затвердити заходи у відповідь щодо можливих дій «шкідливих» торгових партнерів Києва. Уряд пропонує парламенту законопроект, який передбачає навіть ембарго щодо тих торгових партнерів, які притісняють інтереси українських виробників. Дехто з експертів припускає, що ці кроки українська влада здійснює у відповідь на заяви російського прем’єр-міністра Володимира Путіна, котрий навесні пригрозив митними бар’єрами Україні з боку Митного союзу під егідою Росії, якщо Київ посміє укласти угоду про зону вільної торгівлі з ЄС. Хоча інші експерти сумніваються у можливості таких торгових війн.

Вже згадана «Вашингтон Пост» пише про велике занепокоєння законодавців США і представників розважального бізнесу тим, що Мексика стає однією з країн, де продається все більше піратської відеопродукції з США. Газета наводить дані, що американські касові фільми з’являються на піратських ринках сотнями тисяч копій відразу ж за лічені дні після прем’єрного їхнього показу у кінотеатрах США й продаються злочинними організаціями у 10-15 разів дешевше від оригіналів. Власники авторських прав та офіційні дилери компаній несуть від піратства мільярдні збитки. Американська газета також повідомляє, що минулого тижня американський Конгрес оприлюднив перелік країн, де піратство сягнуло «тривожних масштабів» і контролюється організованою злочинністю. До цього переліку внесені Канада, Китай, Росія, Іспанія та Україна, до яких, не виключено, скоро увійде і Мексика, де останнім часом швидко наростає піратська торгівля контрабандними фільмами, музичними дисками, іграми зі США.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG