«Глобальна система постачання продуктів харчування є зламаною, – зазначає він. – Майже мільярд людей голодують, це одна людина з семи. У той же час природні ресурси вичерпуються, дається взнаки зміна клімату. Тож «Оксфам» подає сигнал тривоги, який означає, що потрібно негайно діяти».
У своєму новому звіті під назвою «Вирощення кращого майбутнього: харчова справедливість у світі, обмежених ресурсів» «Оксфам» попереджає, що міжнародна спільнота, наче «лунатик, наближається до безпрецедентної катастрофи у людському розвитку, яку можна оминути».
Аналітики організації стверджують, що собівартість врожаю може зрости від 120-ти до 180 відсотків до 2030 року. Це означатиме, що мільйони людей не матимуть доступу до продуктів харчування, адже кількість людей у світі зростає. За прогнозами, до 2050 року на Землі буде близько 9 мільярдів людей.
У бідніших країнах ціни зростають стрімкіше
Упродовж останніх років ціни на продукти харчування швидко зростають. Вчені пов’язують це зі зміною клімату і гіршими врожаями. У квітні Світовий банк попередив, що за останній рік ціни зросли на 36 відсотків. У результаті між червнем минулого року і квітнем нинішнього року, тобто за нецілий рік, до категорії бідних людей, які навіть не можуть прохарчуватися, потрапили 44 мільйони людей. При цьому у бідніших країнах ціни зростали стрімкіше, ніж у багатших.
На думку фахівців «Оксфам», потрібно організувати міжнародні харчові запаси, потрібно зменшити площі, зайняті технічними рослинами, які використовуються як біопаливо, необхідно збільшити допомогу малим фермерським господарствам і створити фонд протидії змінам клімату. Останню пропозицію доброчинна організація пропонує винести на обговорення грудневого саміту ООН в Дурбані, що у Південній Африці. Там планується обговорити допомогу тим, хто стане жертвою глобальних змін клімату.