Доступність посилання

ТОП новини

Ціни на продукти харчування в найближчі 20 років можуть подвоїтися – експерти


Прага – У найближчі 20 років за продукти харчування доведеться платити вдвічі дорожче, тож багатьом людям у бідних країнах поїсти буде не по кишені, попереджають експерти з британської доброчинної організації «Оксфам». Аналітики закликають уряди якнайшвидше змінити підхід до розвитку сільського господарства у світі.

Зростання кількості населення, зменшення врожайності, ерозія земель та зміна клімату можуть різко скоротити кількість продуктів харчування на світовому ринку, попереджають експерти. Адам Аск’ю, аналітик британської доброчинної організації «Оксфам», яка займається підтримкою розвитку найбідніших країн світу, говорить, що потрібні негайні дії для того, щоб виправити ситуацію на світовому ринку продуктів харчування.

«Глобальна система постачання продуктів харчування є зламаною, – зазначає він. – Майже мільярд людей голодують, це одна людина з семи. У той же час природні ресурси вичерпуються, дається взнаки зміна клімату. Тож «Оксфам» подає сигнал тривоги, який означає, що потрібно негайно діяти».

У своєму новому звіті під назвою «Вирощення кращого майбутнього: харчова справедливість у світі, обмежених ресурсів» «Оксфам» попереджає, що міжнародна спільнота, наче «лунатик, наближається до безпрецедентної катастрофи у людському розвитку, яку можна оминути».

Аналітики організації стверджують, що собівартість врожаю може зрости від 120-ти до 180 відсотків до 2030 року. Це означатиме, що мільйони людей не матимуть доступу до продуктів харчування, адже кількість людей у світі зростає. За прогнозами, до 2050 року на Землі буде близько 9 мільярдів людей.

У бідніших країнах ціни зростають стрімкіше

Упродовж останніх років ціни на продукти харчування швидко зростають. Вчені пов’язують це зі зміною клімату і гіршими врожаями. У квітні Світовий банк попередив, що за останній рік ціни зросли на 36 відсотків. У результаті між червнем минулого року і квітнем нинішнього року, тобто за нецілий рік, до категорії бідних людей, які навіть не можуть прохарчуватися, потрапили 44 мільйони людей. При цьому у бідніших країнах ціни зростали стрімкіше, ніж у багатших.

На думку фахівців «Оксфам», потрібно організувати міжнародні харчові запаси, потрібно зменшити площі, зайняті технічними рослинами, які використовуються як біопаливо, необхідно збільшити допомогу малим фермерським господарствам і створити фонд протидії змінам клімату. Останню пропозицію доброчинна організація пропонує винести на обговорення грудневого саміту ООН в Дурбані, що у Південній Африці. Там планується обговорити допомогу тим, хто стане жертвою глобальних змін клімату.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG