Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 16:16

Китай заперечує причетність до кібершпигунства в Google


Голова і виконавчий директор компанії Google Ерік Шмідт

Прага – Китай у четвер відкинув твердження про причетність його державних структур до інтернет-шпигунства і масштабної кібератаки на поштовий сервіс Google – Gmail. Речники американського інтернет-гіганта напередодні заявили, що напад хакерів ймовірно походить з Китаю і його ціллю стали американські урядовці, військові, журналісти та китайські активісти.

Китай назвав твердження про його причетність нападу хакерів на пошту Google «недопустимими». Речник Міністерства закордонних справ Китаю Гон Лей заявив: «Звинувачення на адресу Китаю недопустимі. Китайське керівництво приділяє надзвичайну увагу комп’ютерній та інтернет-безпеці, контролює інтернет у відповідності із законом та вимагає від користувачів комп’ютерів та інтернету поваги до діючих тут законів».

Представники Google не звинуватили саме китайську владу, але заявили, що кібершпигунська кампанія, як виглядає, походить із Цзинаню, що в східній китайській провінції Шандунь. Директор міжнародних зв’язків компанії Пітер Барон також додав до цього, що атака хакерів із Китаю мала на меті викрадення паролів сотень власників банківських рахунків у Gmail, включно з чільниками американського уряду, китайськими політичними активістами, офіційними особами деяких азійських країн, військовими і журналістами.

«Мета цієї акції, як виглядає, контролювати зміст їхнього електронного листування», – заявив Барон.

Хакери використовували злодійський метод під назвою «phishing» (рибалка), коли користувачів обманом змушують розкривати їхні паролі.

Хакери намагалися контролювати листування офіційних осіб

Речник Google наголосив, що кіберзлочинці намагалися контролювати, насамперед, конфіденційне листування офіційних осіб і це наводить на думку про шпигунський характер атаки на інтернет-пошту. Також наголошено, що внутрішні системи компанії в Каліфорнії не постраждали.

У Білому Домі ще розслідують кібератаку, але сумніваються, що вона зачепила урядове листування, а в ФБР працювали через Google і після нападів.

Ще у 2010 році Google частково обмежив свою діяльність у Китаї після конфлікту з Пекіном з приводу цензури та організованого нападу хакерів на інфраструктуру компанії, пов’язану з активістами з прав людини. Тоді Пекін також заперечував будь-яку державну причетність до кібератаки.

Китай відновив ліценцію Google після згоди компанії на часткову цензуру, зокрема, порнографічних і політичних матеріалів. Пекін ретельно контролює онлайн і вилучає всю інформацію, яку вважає шкідливою.

Кібератаки стали звичайним явищем у останні роки. Аамериканські відомства, особливо, Пентагон, заявляють про створення спеціальних систем захисту проти електронних хакерів.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG